Ramazan sofralarının vazgeçilmezi çorba!

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi çorba!

Çoğu akşam çorba içmeden geçiştiriyoruz fakat ramazan ayında çorba olmadan olmuyor. Evde yapacağınız çorbalarla hem sağlıklı hem de lezzetli tatlar yakalamak mümkün. Kesinlikle hazır çorba önermiyoruz. Hazır çorbaların sağlıksız olduğunu ve raf ömrü olduğu için tercih edilmemesi gerektiğini biliyoruz. Ev de hazır çorbadan çok daha hızlı bir şekilde çorba yapabilirsiniz.

Hepimiz çalışıyoruz ve mutfağa artık gerektiği vakti ayıramıyoruz. Mutfakta başarılı olmak için uzun uzadıya vakit geçirmeye gerek yok. Ne yapacağınızı bildiğinizde mutfakta kısa süre geçirerek her şeyi yapıp çıkarabilirsiniz. Pratik bir şekilde mercimek çorbası dahi yapabilirsiniz.

Bir su bardağı mercimeği bir su bardağı su ile altını açacağınız tencerede kaynatın. Kesinlikle ne su ne yağ hiç birşey koymayın. Mercimek ortalama 4 -5 dakika içerisinde pişecektir. Ayrı bir kap içerisinde kaynattığınız suyu alın, arzunuza göre soğan kavurun veya kavurmayın, pişen mercimeğin üzerine yağ, dilediğinizce su, ince kıyılmış patates veya havuç artık damak tadınıza kalmış ekleyin.

Hazır çorbalar kaç dakikada oluyordu? Mercimek çorbası da aynı sürede oluyor!

Bu yöntemi kullanarak mükemmel ev çorbası hazırlayabilirsiniz. Hazır çorbalardan kurtulmak sağlığınız için önemlidir. Özellikle ramazan ayında çorba çok tüketildiği için beden sağlığmızı riske eden hazır çorbalardan mutlaka uzak durmak gerekir.