Onu bulanlar ne yapacağını bilemedi… Böylesini gördünüz mü?

Onu bulanlar ne yapacağını bilemedi… Böylesini gördünüz mü?

Bu dünyada yetiştiğine inanamayacağınız, bilimkurgu filmlerinden fırlamış gibi gözüken bitkiler…

Yerküre, hala varlığından bile haberdar olmadığımız pek çok güzelliği barındırmaktadır.

İnsanı hayretler içinde bırakacak bu güzelliklerin değerini ölçmek mümkün değil. İşte, dünyanın en tuhaf bitkileri…

Kanayan Diş Mantarı (Bleeding Tooth Fungus) “Yenilmez” olarak sınıflandırılmış bu bitki, “Şeytanın dişi”, “çilek ve krema” olarak da isimlendirilebilen bu mantar türünün görünüşü oldukça ilginç.Üstünde gördüğünüz kırmızı kan gibi sıvılar da bir tür antibakteriyel savunma mekanizması…

Kuzey Amerika ve Avrupa’da yetişen son zamanlarda İran ve Kore’de görülmeye başlayan mantar türü, çoğunlukla kan kırmızı bazen turuncu ya da hardal sarısı bir sıvı salgılıyor sanki kanama geçiriyormuş gibi.

Zehirli olmadığından tadı acımsı olarak tarif ediliyor. Görüntüsü itibariyle Şeytan Diş olarakta adlandırılan mantar huni şeklinde gövde yapısına sahip ve kozalaklı ağaç diplerinde ortaya çıkıyor.

Çinli Siyah Yarasa Çiçeği (Chinese Black Bat flower) Yarasalar gerçekten ürkütücü yaratıklar… Hernasılsa bir şekilde doğada yarasaya benzeyen çiçekler de türüyor. Bunun neresi yarasa derseniz cevabı

Nadir bulunan türlerden biri olan Yarasa Çiçeği, özellikle yarasa şeklindeki çiçekleri ile farklı bir görünüme sahiptir.Latince ismi tacca olan, sıcağı seven bir bitki türüdür.