Kişiye özel cilt bakımı sırları

Kişiye özel cilt bakımı sırları

Her kadın güzelliğinin sırrının cilt bakımında gizli olduğunu bilir. Öncelikle temiz ve berrak bir cilde sahip olmanın gerektiğini bilir. Bizler de kadınlar dünyası olarak cildiniz için bilmeniz gereken güzellik ve bakım sırlarını sizler için araştırmaya karar verdik. En işe yarar denenmiş cilt bakım kürleri ile cildiniz için en doğrusunu yapıyor olmanın ayrıcalığını yaşamanızı istiyoruz.

Kuru ciltler için bakım önerileri;

Cildinizin kuru olması erken kırışma, cildin incelmesi ve hassasiyet gibi sonuçlara neden olur. Cildinizin elastikiyetini koruması için doğru şekilde nemlendirilmesi gerekir. Eğer cildinizin temizliğini yaparken cildinizi çok fazla kurutan ürünler kullanıyorsanız, zaten hassas olan cildinizin çok daha hassas bir hale getirirsiniz. Bu gibi sorunlarla mücadele için evde kendini bakım kürleri uygulayabilirsiniz. Bu kürler arasında cildinizin kuru bölgelerine yeni pişen sütün kaymağını direkt olarak ılık iken uygulayabilirsiniz.

Kuru cildiniz için yapabileceğiniz bir diğer doğal bakım sırrı ise buhar banyosudur. Cildinizin gözeneklerini nemlendirmek ve cildinizi yağlandırmadan nemlendirmek için buhar banyosunun ciddi şekilde işe yarayacağını bilmelisiniz. Aynı şekilde beslenme düzeninizde su tüketimine önem vermenizi istiyoruz. Kuru ciltlerin en geçerli nedeni bol su içmemektir.

Yağlı ciltler için bakım önerileri;

Yağlı bir cildin öncelikle matlaştırılması gerekir. Bu uygulama için kozmetik ürünlerin cildi aşırı kurutarak bu defa cildin kuru olmasına neden olduğunu deneyerek gören kadınlar, cildin yağ dengesine hitap eden özel bakım kürleri kullanmalıdır. Örneğin, cildiniz fazla yağlı ise öncelikle geceleri bebek pudrası ile maske yapmayı denemelisiniz. Böylelikle gün boyu cildiniz mat görünecektir. Bunun dışında cildinizin yağlı olmasına neden olan beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekir. Çikolata, cips, kızartma türü yiyeceklerin cildinizin aşırı derecede yağlanmasına neden olduğunu bilmenizi isteriz.

Karma ciltleriniz için ise T bölgesine geceleri bebek pudrası uygulayabilirsiniz.