Hamilelikte göbek çatlakları ile mücadele

Hamilelikte göbek çatlakları ile mücadele

Hamilelik döneminde ciddi cilt çatlakları meydana gelir. Cildin gerilmesi ile oluşan bu çatlaklardan kurtulmak öncesinde bu çatlakların oluşmasını engellemeyi gerektirir. Bunun için piyasada satılan yüksek fiyatlı kozmetik ürünlerini değil, aktarlarda satılan acı badem yağını kullanmanızı öneriyoruz.

Karın bölgenizin belirginleşmeye başlaması ile birlikte acı badem yağını kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda meydana gelen kaşıntıyı da giderecek olan acı badem yağı cildi besler, elastikiyet kazandırır. Yan etkileri olmayan ve ekonomik bir ürün olan acı badem yağı ile çatlakların oluşmasını başarılı bir şekilde engelleyebilirsiniz.

Günümüzde hamilelik dönemine dair kozmetik ürünler çok fazla. Kozmetik ürünlerin kimyasal içerdiğini hatırlatmak istiyoruz. Bu nedenle her ürünün hamilelik döneminde kullanılmamas gerekir. Son derece hassas bir dönem olarak değerlendirmeniz gerekir.

Ürün seçiminde dikkatli olmak zorundasınız. Bütçenizi pahalı çatlak kremlerine harcamanız gerekmiyor. Acı badem yağını eczanelerden veya aktarlardan temin edebilirsiniz.

Acı badem yağı ile normal dönemlerde de cilt çatlakları ile mücadele edebilirsiniz.