Evlenmeli mi?

Evlenmeli mi?

Evliliğin önemli bir adım olduğunun farkında olmanız, çekincelerinizin oluyor olması doğru bir evlilik yapmak için gereken özelliklere sahip olduğunuzu gösterir. Çünkü gererek evlilik sorumluluğu gerekse çocuk sahibi olma sorumluluğu için hazır hissetmeniz önemlidir. Evlilikte kadın ve erkeğin rollerinin kişiye göre değiştiğini, dolayısı ile kafanıza uygun birini bulmanızın mutlu bir evlilik için şart olduğunu bilmelisiniz. Evlenmeli mi yoksa evlenmemeli mi sorusunun yanıtı, doğru insanı bulmanız ve bulmamanızla ilgilidir.

Doğru insanla yapılan evlilik değerlidir!

Kendinizi asla evliliğe hazır hissetmiyorsanız karşınızda doğru insan çıkmamış demektir. Karşınıza doğru insan çıktığında hemen duygularınız, tavrınız, evlilik hakkındaki görüşünüz değişir.

Evlilik sizi değiştirmemelidir!

Evliliğinizi doğru insana yaptığınızda asla pişman olmazsınız. Evliliğiniz için her zaman kararı, son sözü siz vermemelisiniz. Karşınızdaki insanı sizi ikna etmeyi maddi ve manevi olarak başarmalı.

Aklınıza yatmayan bir karar olmamalı, evlilik eğer sürüncemede kalıyorsanız yapılmamalı. Evliliğin gerekliliğini çok iyi analiz etmeli, iç sesinzi mutlaka dinlemelisiniz.