Düğün telaşı ve biz kadınlar

Düğün telaşı ve biz kadınlar

Evlenmek yeterince büyük bir değişikliktir, bu değişime psikolojik olarak hazır olmanın dışında aynız amanda maddi olarak da hazır olmak gerekir. Fakat ünsan hayatında sadece bir kere evlenir, masraftan kaçılmaması gerekir. Biz kadınlar düğün telaşı sırasında bütçe kısıtlaması yaşamak istemeyiz, istediklerimizi gerçekleştirmek, istediğimiz gibi hayal ettiğimiz gibi bir düğüne sahip olmak isteriz. Fakat kabul etmemiz gerekiyor detaylara fazla takılıyoruz. Herkesin eğlendiği, herkesin memnun olduğu bir düğün mümkün değil!

İnsanları memnun etmek zor!

Kabul etmemiz gerekir ki insanları memnun etmemiz çok zor, bu nedenle öncelikle hayatımızı düğüne indekslememeliyiz. Büyük bütçelerle büyük ve güzel bir düğün yaptığınızda, kime ve neye göre güzel olduğunu tartışan yüzlerce insan karşınızda olacaktır. Asla herkesi aynı anda memnun edemezsiniz, düğün için büyük borçlara girdiğinizle kalır, üstelik siz de menun olmazsınız.

Düğün telaşı, düğünü abartıyor muyuz?

Düğün konusunda fazla bencilleşmemek gerekir, bütçenize bağlı kalmanız ve fazla stres yapmamalısınız. Mükemmel bir düğüne değil, asgari müştereklerde buluştuğunuz bir düğüne sahip olmak yeterli olmalıdır.

Asıl önem vermeniz gereken şey ise doğru insanla karşı karşıya olup olmadığınızdır. Ve tabi ki doğru insan olup olmadığınız.