Dövme yaptırmadan önce dikkat edilecekler

Dövme yaptırmadan önce dikkat edilecekler

 Dövme yaptırmadan önce dikkat edilecekler.

Dövme işlemini dövmesini yaptıracağınız şekle önceden karar verip,bir süre bunun üzerinde düşünüp,kararınızı netleştirdikten sonra, önceden hijyen şartlarını ve daha önce yaptıkları işleri kontrol ettiğiniz bir yerde uygulatmak gerekiyor.

Dövmeyi yaptıracağınız stüdyoya ilk gittiğinizde eğer aklınızda hijyenle alakalı bir kuşku oluştuysa dövme uygulamasını orada yaptırmamanız sizin için en mantıklısı. Dövme silme işlemi, dövme yaptırma işleminden çok daha zahmetli ve pahalı bir durum olduğundan dolayı, dövme yaptırmak istediğiniz şeklin,zamanın modası, isim, ve daha sonra pişman olma ihtimaliniz olan bir simge olmaması, ömür boyu vücudunuzda taşıyacağınız bir parça için olmazsa olmaz şartlar.

Sanılanın aksine yaz aylarında daha çok yaptırılan dövmeyi kış aylarında yaptırmanız en mantıklısı.

Kış aylarında yapılan dövmenin bakımı,iyileşmesi daha kolay olduğundan kış aylarında yaptırdığınız dövmeyle yaz aylarına,iyileşmiş ve fotoğraflanabilecek haliyle girebilirsiniz. Yaz aylarında o bakımı yapmak biraz daha zor.
Ve unutmadan dövme fiyatları her zaman tamamen dövme sanatçısının işçiliği ile doğru orantıllı olmayabilir. Yaptırdığınız pahalı dövme her zaman iyi olacak garantisi içermez. Dövmenizin iyi olacağının garantisini verebilecek tek şey dövme sanatçısının önceki işleridir.