Çok sevmek yetmez, hiç yetmedi!

Çok sevmek yetmez, hiç yetmedi!

Maddi ve manevi başarılar olmadan hayatınızda gerçek mutluluğu yaşayabileceğiniz anların olmayacağını bilmelisiniz. Yaşam size bonkör davranmaya başlamadan önce çabanızı görmek ister, bu çabayı vermediğinzi sürece ayrıcalıklı duygulara sahip olamazsınız. Bu nedenle doğru insanı beklerken başarmanız gerekenleri mutlaka başarmış olmanız gerekir. Eğer başarmak için yani bir şeylere ulaşmak için sizi kurtaracak birisini bekliyorsanız, aşağıda görülmeye dünden razı bir şekilde hazırlanıyorsunuz demektir.

Değerlerinizi ortaya koymalı, çok sevmenin yanında taşımanız ve taşıması gereken özellikler olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. O özel insan karşınıza çıktığnda sadece çok seviyorum diyerek birlikte mutlu bir hayata başlayamazsınız.

Evinizin, arabanızın, yaşam standartlarınızı koruyan bir gelirinizin, kültürel anlamda birikiminzin olması gerekir. Birbirinize olan sevgiyi yok eden ve çoğaltan şeyler bunlardır.

Öncelikle eğitim!

Diplomalar işe yaramıyor diye düşünebilirsiniz, fakat insan önce kendisi için okur. Hiç kimseye üniversite biter bitmez milyonluk iş teklifleri gitmez, araştırır fırsat yaratır bu fırsatları zamanında değerlendirir ve elde ederler. Siz de bu mücadeleyi vermelisiniz.

Mutlu bir hayat kurmak için o özel insanı beklerken yapmanız gerekenleri ihmal etmeyin, hayatınızı sadece siz ışıldatabilirsiniz. Işıldayan bir hayatı herkes ışığından tanır, doğru insanı çok daha kolay bulabilir, elde edebilirsiniz.