Cinsellik konusundaki ısrarını anlamaya çalışın

Cinsellik konusundaki ısrarını anlamaya çalışın

Sevgilinizin cinsellik konusundaki baskısına anlam veremiyorsanız, beni kullanmak mı istiyor diye düşünüyorsanız yanlış pencereden bakıyorsunuz. Çünkü cinsellik, iki kişinin yaşadığı özel duygulardır. Kendinizi kullanılmış hissetmeniz gerekmiyor, gerçekten istediğiniz insanla yaşamak sizin de hakkınız. Modern bir dünyada yaşıyorsanız insanları tanımak, sevgilim dediğiniz insanı hayatınızda görmek için bu duyguları da birlikte yaşamanız gerekiyor.

Anlayışlı mı? Zorba mı?

Bu ikisini birbirine karıştırmamanız gerekiyor. Çünkü zorba bir adamın cinsellik konusundaki dürtülerini ifade edişi ile anlayışlı bir erkeğin bunları dile getirmesi arasında fark vardır. Örneğin, zorba erkek size cinsellik yoksa ben de yokum diyecek kadar nettir. Anlayışlı erkek ise sen nasıl istersen öyle olur kuralları sen koyarsın diyecektir.

Senden sadece cinsellik istemiyorum demeyi de bilecektir, sizi bütünüyle istediğini hissettirecektir.

Bu ayrımı yapabildiğinizde karşınızdaki erkeğin gerçek duygularını ve bunları neden istediğini anlayabilirsiniz. Çapkın, her kadına kolayca yaklaşan, sizin yanınızda diğer kadınlara ilgi duyabilen bir erkek bu özel anları yaşamayı red edeceğiniz erkek olmalıdır. Erkek, aynı zamanda sahiplenebilmelidir, maddi ve manevi olarak yanınızda olduğunu her zaman gösterebilmelidir. Sorumluluk alabilen olmalıdır.