Cilt kızarıklıklarının nedenleri

Cilt kızarıklıklarının nedenleri

Cildiniz kızarıyorsa bunun iki nedeni vardır, güneş çok fazla zarar veriyordur veya karaciğerinizde problem vardır. Kozmetik detaylarla kızarıklıkları engelliyor olmak yeterli değildir. Çözüm olarak kabul edilmemelidir. Ancak biz kadınlar cilt kızarıklıklarını güzelliğimizi gölgeleyen unsurlar olarak görüyor, cilt tonu düzgünleştirici ürünleri kullanmayı tercih ediyoruz.

Kızarıklık alerji nedeni de olabilir.

Alerji nedeniyle kızarıklıklara maruz kalıyor olabilirsiniz, bu durumda size neyin dokunduğunu bulmanız gerekir. Bazı meveler, abur cuburlar veya içecekler cildinize kızarıklık yapabilir. Sorunu temelinden çözmek istiyorsanız kızarıklığın nedenini mutlaka bulmalısınız.

Kozmetiklerle çözüm geçicidir!

Uygun bir kapatıcı ile cildinizi kusursuzlaştırabilirsiniz ancak bu geçici bir çözümdür. Cildinizin temiz, sıkı görünmesi için güzelliği sağlıkla yakalamanız gerekir.

Gözenek sıkılaştırıcı ürünler arasında evde kendiniz yapabileceğiniz kürler vardır. C vitamini içeren taze meyveler direkt olarak cildinize uygulandığında gözeneklerinizi sıkılaştırır, cilt rengini açar.

Elma sirkesi mucizesi!

Kızarlıklıkara ve cilt lekelerine elma sirkesi uygulayın. Pamuk yardımı ile cildinizi elma sirkesi ile tonikleyin. Hafif yanma yapacaktır ama sonrasına cildinizi hem yumuşak hem sıkı hem de renginde açılmalar olacaktır. Daha genç ce daha ışıltılı bir cilt için elma sirkesini haftada bir kullanın.