Bu sıcaklar psikolojimizi bozuyor!

Bu sıcaklar psikolojimizi bozuyor!

Havaların aşırı sıcak gidiyor olması gündelik hayatı son derece zorlaştırıyor. Psikolojik olarak ve bedensel olarak çok daha sağlıksız hissediyoruz. Stres, sabırsızlık, fevrilik ve bunun dışında fiziksel olarak da yaşadığımız rahatsızlıklar yaşam kalitemizi ciddi anlamda düşürüyor.

Deli çoğaltan sıcakları!

Halk arasında deli çoğaltan sıcakları olarak bilinen ve herkesin psikolojisini bozan çünkü gündelik hayatı ciddi manada zorlaştıran sıcaklarla nasıl başa çıkabiliriz?  Öncelikle gölgelik yerlerde durmaya çalışmanın faydası olmayacaktır çünkü 41 derecenin üzerindeki sıcaklıklardan klima dışında kurtuluşumuz yok. Fakat kapalı mekanlarda havanın temiz olmaması, çok fazla klima çalıştırılan iç mekanlarda nezle olma ihtimalinin yüksek olması ciddi bir sorun. Klima derecesini 24-26 arasında tutmalısınız. Çok soğuk yaptığınızda bir anda çok sıcağa çıktığınızda rahatsızlanmamanız mümkün değildir.

Herkesin sıcaklarla başa çıkma yöntemi farklı!

Sık duş almalı, bol sıvı tüketmel, ağır yiyeceklerden ve tatlıdan olabildiğince uzak durmalısınız. Tatlı yemenin sıcakları daha fazla hissetmeye neden olacağını bilmelisiniz. Tansiyon hastaları ve kalp hastaları, özellikle şeker hastaları sıcaklarda çok daha dikkatli olmalıdır.