Belime kramp giriyor, ne yapmalıyım?

Belime kramp giriyor, ne yapmalıyım?

Belinize kramp giriyorsa bu kaslarınızın magnezyum eksikliği yaşadığını gösterir. Aynı zamanda ciddi bir dolaşım probleminin de habercisidir. Belinize giren kramp, bel fıtığının da habercisi olabilir. Tüm bunlar için önlem almak ve tedavi olmak gerekir. Bel, omurganın herhangi bir rahatsızlık belirtisi gösterdiği durumlarda ciddi ağrıya neden olarak sizi uyarır, ağrının bir uyarıcı olduğunu kabul ederek harekete geçmeniz gerekir.

Ağrının amacı nedir?

Her türlü ağrı bizlere birer sinyaldir, ağrı olan bölge uyuşturulmamalı, ağrının seyrine göre hareket edilmeye çalışılmalıdır. Örneğin, 24 saat içerisinde geçen ağrılar için doktora gitmenize gerek yoktur. 1 haftadan fazla süren kas ağrıları, kramplar için mutlaka doktor kontrolüne ihtiyacınız vardır.

Bel krampları ciddiye alınmalıdır

Beliniz, yürümeniz ve tüm hareket kabiliyetiniz açısından önemlidir. Bel kramplarının iskeletinizi ayakta tutan kaslarınızın sağlık sorunu yaşadığını ve o bölgede bir problem olduğunun bir belirtisi olarak kabul etmeniz gerekir. Seyirme, kramplar magnezyum eksikliğini de işaret eder.

Önlem almak ve kramplara son vermek için doktor kontrolü önemlidir. Bunun için evde yapabileceğiniz hiç birşey bulunmamaktadır.