Bahar döneminde nelere dikkat etmeli?

Bahar döneminde nelere dikkat etmeli?

Baharla birlikte dikkat etmeniz gereken detaylar da hayatımıza gelmiş bulunuyor. Mayalı gıdalardan tüketmemeye çalışmak bu anlamda önemlidir. Bahar döneminde kaşıntılar artar. Derinizde oluşan kızarıklıkların bir benzerini burun içerisinde hissedersiniz. Bahar aylarında polenlerin neden olduğu bu kaşıntılar öncelikle tuzlu su ile ağız ve burun temizliğinin yanında, cildiniz için sulandırılmış sirke ile son durulama yapmanız etkili olacaktır.

Alerji olmamak için bahar meyvelerini bol bol tüketin!

Bahar meyvelerinin bir diğer özelliği de bağışıklık sisteminizi güçlendirmek ve alerjilerden sizi korumaktır. Baharın bir diğer özelliği de meyvelerle ihtiyacımız olan vitaminleri bizlere veriyor olmasıdır.

Doğaya güvenelim

Doğanın insan sağlığı için ihtiyacı olan her şeyi zamanında verdiğini, evrenin bizimle birlikte hareket ettiğini görmemiz gerektiğini bilmelisiniz. Sağlıklı olmak istiyorsanız öncelikle mevsim meyvelerine odaklanmanız ve hayatınızda bunları değerlendirmeniz gerekir. Sağlıklı olmak her mevsim için mutlaka meyve ve sebzelere ağırlık vermekle mümkündür.

Değerlendirmenizi önerdiğimiz meyveleri mutlaka tüketmelisiniz! Bahar meyvelerinden uzak durmamalısınız!