Ailede bir kişinin herkesi sevmesi yetmiyor!

Ailede bir kişinin herkesi sevmesi yetmiyor!

Aile içerisinde çıkan huzursuzluklarda tavır önemlidir, kavgayı uzatmamak, büyütmemek gerekir. Temiz düşünceli, iyi kalpli olmayı başarmak gerekir. Anne baba tartışmasında çocuğu taraf olarak kullanmak ise en büyük hatadır. Ailede, bir kişinin herkesi sevmesi ve dolayısı ile maddi ve manevi olarak bir kişinin herkes için mücadele ediyor olması aileyi bir yere kadar götürür ama sürekli olarak böyle devam edemez. Düşüncelerinizle ailenizi sevmeli, korumalısınız. Kendi şiddetinizden ve öfkenizden ailenizi ancak bu şekilde koruyabilirsiniz.

Aile büyüklerinin birbirine saygılı olması gerekir

Sevgi dolu bir ailede yetişen çocuklar gerçekten mutlu olmayı bilen ve bunu başaran insanlardır. Fakat sürekli olarak kavga, tartışma içerisinde olan bir ailede çocuk da şiddeti normal görerek büyür. Birbirine saygısı olmayan bireylerin bir evin içerisinde yaşıyor olması gerçek bir mutsuzluk, gerçek bir dramdır.

Mutluluğu yakalamak için önce ailenize odaklanın, ailede herkesin birbirini sevmesini sağlayın. Bu mücadelenizde tarafsız olun, mücadeleye katılmayan aile bireyi için yapabileceklerinizi yapın ancak sınıra ulaştığınızı da bir şekilde bilmesini sağlayın.