Tuvalet Temizliğine Dikkat!

Tuvalet Temizliğine Dikkat!

Tuvalet Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Evimizin en çok temizliğe ihtiyaç duyulan alanı malum tuvalet. Bir evin temiz olup olmadığını anlamak için önce banyosuna bakın der büyüklerimiz. Doğru da demişler. Çünkü en zorlu temizlik banyo temizliği.

tuvalet temizliği

En fazla mikrobun bulaştığı ve hastalıkların yayıldığı yerler tuvaletler. Bu nedenle her gün tuvalet temizliği yapılması gerekiyor. Tuvaletin en önemli kısmı klozet ve oturduğumuz yeri. Burayı çeşitli deterjanlarla temizleyebiliriz. Biraz deterjanı beklettikten sonra kapağını yıkayabiliriz. Daha sonra kurulayabiliriz. Banyoyu temizlerken havalandırmanın çok iyi olması gerekir. Çünkü bazı temizleyiciler çok kuvvetli olabiliyor. Ciğerlerinize kaçmaması için dikkat etmelisiniz. Hatta mümkünse maske kullanabilirsiniz. Diğer bir önemli nokta ise tuvallette kullandığımız malzemelerin tuvalete özel olması gerekir. Asla başka yerde kullanmayın! Bu hijyenik açıdan hiç doğru değildir.hijyenik temizlik

Gelelim duşakabine; duşa kabin temizliği de oldukça önemli. Çünkü zamanla duşakabin etrafında su damlacıklarına bağlı olarak kireçlenmeler olabiliyor. Bu da görüntü açısından hiç hoş durmuyor. Yıkayıp kuruladıktan sonra duşakabininiz harika gözükecektir.

Lavabolar da günlük olarak temizlenmelidir. En az klozetler kadar hastalıkların geçebileceği yerlerden biridir. Bunun için sünger kullanabilirsiniz. Deterjanınızı sıktıktan sonra süngerle ovup ardından suyla yıkayabilirsiniz.  Yıkama işlemi bittikten sonra kurulayabilirsiniz.

tuvalet temizliği

Son olarak viledayla ya da el beziyle banyonuzun tabanını da sildikten sonra artık her yer ışıl ışıl oldu demektir. Unutmayalım ki tuvalet temizliği her şeyin başında geliyor. Bir diğer önemli nokta da eğer evinizde çocuğunuz varsa mutlaka deterjanları erişemeyeceği yerlere koymayı unutmayın.