Su içemiyorum, ne yapmalıyım?

Su içemiyorum, ne yapmalıyım?

Temiz, saf su tüketmenizin diğer içeceklerin yerine kullanılamayacak birşey olduğunu bilmelisiniz. Meşrubatların değil, su içmenin bedeninizin ihtiyacı olan suyu karşılayabileceğini bilmelisiniz. Nedensiz baş ağrılarının, böbrek sağlığının, cilt güzelliğinin ilk şartı doğru oranda su tüketmek olduğunu söylemek istiyoruz.

Herkesin her gün mutlaka 2,5 litre su içmesi gerekiyor. Su tüketiminin sağlığınız için ciddi faydaları olduğu kadar bu faydaların güzelliğiniz için de önemli olduğunu bilmenizi istiyoruz. Bu nedenle bol su tüketimine ağırlık vererek daha sağlıklı ve daha güzel bir yaşama sahip olabileceğinizi görmeniz ve su tüketimini arttırmanız gerekiyor.

Su içemiyorum diyenlere öneriler;

 

  • Suyun tadını sevemeyenler öncelikle suyunuzun içerisine bir tarçın, bir dilim yeşil elma, taze nane yaprakları veya limon dilimi koyabilirler. Böylece suyun içimini güzelleştirecek tatlar yakalayabilirler. Taze salatalık da suyun tadını içilebilir yapacaktır.
  • Su tüketiminde kuru meyvelerden de istifade edebilirsiniz. Kuru kayısı, kuru erik, elma kurusu veya tercih edeceğiniz başka bir kuru meyveyi suyun içerisine atabilir, su ile birlikte bu kuru meyveyi de tüketebilirsiniz. Böylece hem suya güzel bir aroma katmış olur hem de bağırsaklarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz.
  • Diyetinizde başarılı olmak için yemekten hemen önce bir bardak su tüketmeyi alışkanlık edinin, midenizi yemekle doldurmak yerine su ile doldurarak sofradan tok kalmayı garantileyin.

Tüm bu detayların dışında en büyük sorun çok fazla çay kahve tüketimi nedeniyle yaşanıyor. Bu nedenle susuzluk hissetmiyor olabilirsiniz. Su içemiyorum diyen ve çay tüketen kişilerin içtiği çay oranında su tüketmesi gerektiğini bilmeleri gerekiyor.