Son moda gelinlik şal modelleri

Son moda gelinlik şal modelleri

Gelinlik şal modelleri

Düğün günleri insanların yeni bir hayata adım attıkları en önemli günlerinin başında gelir.  Önceleri sadece yaz düğünler ve bahar düğünleri yapılırken günümüzde kış düğünleri de birçok çift tarafından tercih edilmektedir. Kış mevsiminde de açık gelinlik giymek isteyen gelin adayları kendilerini soğuktan korumak için şal kullanmaktadırlar. Böyle olunca da gelinlik modellerine göre gelinlik şal modelleri de farklılık göstermektedir.

                Örgü modeller

                Gelinliklerde kullanılan şal modelleri içerisinde gelinlerin en çok tercih ettikleri modeller genellikle örgü şal modelleri olmaktadır. Örgü şallar farklı iplerle örülebilmekte ve farklı modellere sahip olmaktadır. Genellikle parlak ip kullanılan şal modelleri zarif modellere sahiptir. Çünkü gelinler düğünlerinde zarif şallar kullanmak istemektedirler. Şallarda genel olarak ön tarafların kapanması için çıt çıt veya ip kullanılmaktadır. Ayrıca soğuk havalarda boğazı kapatacak şallar da birçok gelin adayı tarafından tercih edilmektedir.

                Hazır modeller

                Gelinliklerle aynı dizayna sahip hazır şal modelleri genel olarak gelinliğin kumaşından veya yakın bir kumaştan yapılır. Genellikle straplez gelinlik modelleri ile kullanılan şallar gelinlerin zarif görünüşlerini desteklerken onların soğuk hava koşullarından etkilenmelerini engeller. Sizde yaz düğünü yapmıyorsanız ve açık gelinlik giymek istiyorsanız gelinliğinizi seçtikten sonra gelinlik modeline göre şal modelinizi seçmeyi unutmayınız. Doğru şallar ile gelinliğinizi tamamlayabilir hayallerinizde ki görünüşe kavuşup düğününüzde davetlilerin gözlerini kamaştıracak bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.