Siyah noktalardan kurtaran maske!

Siyah noktalardan kurtaran maske!

Güzelliğinizi gölgeleyen siyah noktalardan bir kerede kurtulabilirsiniz! Siyah noktaları kesinlikle sıkarak çıkarmamalısınız. Cildinizin tahriş olmasına neden olabilirsiniz. Bunun yerine etkili bir maske ile siyah noktalarınızın tamamından bir kerede kurtulmanız mümkün. Bu maskeyi haftada bir kere uygulamanız yeterli. Gözeneklerinizin açılmasını sağlayan, sağlıkla parıldayan bir cilde kavuşmanıza neden olan cilt maskesi ile siyah noktalara veda edebilirsiniz.

Yumurtanın beyazı!

Yumurtanın beyazını fırça yardımı ile çırpın, siyah nokta sorunu yaşadığınız bölgeye sürün. Sonrasında üzerine tek kat peçete koyun. Tekrar yumurtanın beyazını sürün. Tamamen ıslanmasını sağlayın. 2. kat peçeteyi de ekleyin ve tekrar yumurta beyazı sürün. Bu uygulama sadece iki kat olmalı. Fazlası etkili olmuyor.

Yarım saat kadar bekleyin, tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra yavaşça çekin. Tüm siyah noktaların çıktığını, kıl kökleri şeklinde bütün olarak çıktıklarını ve cildinizin tertemiz olduğunu göreceksiniz.

Siyah noktalar gözeneklerin genişlemesine neden olurlar. Gözeneklerin açılmasının ardından limon uygulayarak sıkılaşmalarını ve dolayısı ile tekrar siyah nokta oluşumunu engelleyebilirsiniz.