Sigarayı bırakmak için ne yapmalı?

Sigarayı bırakmak için ne yapmalı?

Hayatınızın değerini bilin!

Bir şekilde yaşam kalitesini düşüren en önemli şeylerin başında sigara geliyor. Doğrudan ya da dolaylı olarak maruz kaldığımız sigara dumanı çok ciddi rahatsızlıklara yol açabiliyor. Dolaylı olarak maruz kaldığımız sigara ve dumanından kaçış bir şekilde mümkün olsa da sigara alışkanlığından kurtulmak da bir o kadar zor.

Sigarasız sağlıklı bir yaşam!

Sigara alışkanlığından kurtulmanın en bilinen ve en geçerli yöntemi sigara bırakmaya yönelik kurulmuş kurumlar. Bu kurumların bir kısmı ücretli hizmet verse de,bazı devlet kurumları içersindeki hastanelerde bu uygulamayı ücretsiz olarak veren yerler mevcut.

Profesyonel destek önemli!

Sigara alışkanlığı ile ilgili alınan profesyonel yardımla beraber spor yapılması da bu alışkanlığı kısa sürede bırakmak ve bu alışkanlığı bırakırken alınabilecek kiloları engellemek adına yapılması gerekenlerden.
Sigara ne zaman bırakılırsa bırakılsın vücuda geri dönülmez hasarların harici olarak yaşam kalitesini bir anda fark edilebilir şekilde yükseltebiliyor. Önceden fark edilmeyen ama sigara alışkanlığından kurtulunca fark edilen,ve aradaki farkı anlayınca daha önce bu alışkanlıktan kurtulunmadığı için pişman olunan bir çok şey mevcut.En önemlisi de artık temiz havanın farkını anlayabilmek.