Sağlıklı yemekler yapmalısınız!

Sağlıklı yemekler yapmalısınız!

Sağlığınıza dikkat ediyor, ailece daha iyi beslenmeye özen gösteriyorsanız yeniliklere açık olmanız gerekir. Sebze ağırlıklı beslenerek daha enerki dolu daha sağlıklı olabilirsiniz. Çorba, salata türü beslenmenin enerji kaybına neden olacağını bilerek mutlaka sağlıklı yiyecekler içerisinde et ve proteinlerin yer alabileceğini bilmelisiniz.

Sağlıklı protein nasıl tüketilir?

Et tüketmek istediğinizde bunu kızartarak değil fırında tercih etmelisiniz. Haşlama yaparak etleri sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz. Tüketeceğiniz besin, nasıl piştiği ile ilgili olarak size sağlık getirecektir. Tereyağını dahi nerede ve nasıl kullandığınızla ilgili olarak sağlıklı şekilde tüketebilirsiniz.

Tereyağı sabah kahvaltılarında olmalı, et ise öğle yemeklerinde!

Bol sebzeli hindi yahnisi, balık sote ve kuzu incik fırın tarifleri için idealdir. Sabah ve öğlen iyi beslenerek akşam yemeklerinde ve ara öğünlerde meyveye ağırlık vermeniz gerekir.

Sebzenizi az pişirerek tüketmeniz vitamin açısından zengin beslenmenizi kolaylaştıracaktır. Yemeklerinizda daha sağlıklı tarifler için mutlaka pişirme şeklinize dikkat etmelisiniz. Kavurmayın, yakmayın ve mutlaka zeytinyağı ile tarifler hazırlayın.