Rutin göz çevresi bakımı

Rutin göz çevresi bakımı

Göz çevresi bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Yaşlanma belirtilerinin ilk olarak görüldüğü bölge olan göz çevresi, sağlıklı görünmek ve genç görünmek adına dikkat edilmesi gereken ilk yerdir. Göz çevresi bakımında dikkatli olmak, 30 yaş üstü bakımı ihmal etmemek ve özellikle bol su tüketerek göz çevresi yaşlanmasını engelelmek gerekir. Kadınlar için yüz güzelliği önemlidir, göz çevresi kırışıklıkları ve halkalarının engellenmesi rutin göz bakımı ile mümkündür.

Gece ve gündüz göz çevresi bakım kremlerini kaliteli bir markadan tercih etmeniz gerekir. 30 yaş, 40 yaş, 50 yaş üstü bakım kremleri içerisinden yaşınıza uygun olanın seçmeniz önemlidir.

Göz çevresine bakım yapmak için sadece krem kullanmak yeterli olmayacaktır. Bunun için evde kendi özel bakım kürlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bakım kürleri içerisinde göz çevresine portakal yağı uygulamasını akşamları yapabilirsiniz. Göz çevrenizin gerginliğini sağlamak için portakal yağını aktarlardan satın alabilirsiniz.

Göz çevresi portakal yağı bıkımı tarifi;

Sıcak su ile nemlendirdiğiniz makyaj pamuğu üzerine iki damla portalak yağı dökerek göz çevrenize uygulayabilirsiniz. Krem uygulamasından hemen önce kullanabilirsiniz.