Regl ağrısına ne iyi gelir?

Regl ağrısına ne iyi gelir?

Regl ağrısını engellemek mümkün olmaz fakat hafifletebilirsiniz. Örneğin, regl döneminde baş ağrısı ile birlikte yumurtalık ağrısı çekiyorsanız kalsiyum eksikliğiniz olduğu için bu ağrıları daha şiddetli hissediyor olabilirsiniz. Medine hurması, bitter çikolara, keçi sütü gibi alternatiflerle ağrılarınızı hafifletmenin elinizde olduğunu bilmelisiniz.

Ağrı diyerek geçmeyin, ağrısız regl dönemi de mümkün!

Kedinize iyi baktığınız sürece bu dönemin en az ağrı ile geçeceğinden emin olabilirsiniz. Örneğin ayaklarınızı korumanız, beslenmenize dikkat ediyor olmanız regl döneminde en az ağrı ile karşı karşıya kalmanızı sağlar.

Sadece regl döneminde değil, tüm kadınsal sorunlarda bu detaylara dikkat ediyor olmanız sağlıklı bir bedene sahip olmanız açısından son derece önemli. Kadınların en büyük problemi regl ağrısı olduğu için ağrının nedenlerini ortada kaldırmak adına bu sorununu önemli bir çözümü iyi beslenmedir.

Regl ağrısı sırasında alınan ağrı kesicilerin veya sıcak su torbası uygulamasının çok da fazla işe yaramadığını bilmelisiniz. Asıl önemli olan dönem boyu dikkat etmektir.