Patronunuzun Gözüne Nasıl Girersiniz?

Patronunuzun Gözüne Nasıl Girersiniz?

Patronu Etkilemenin Yolları

Herkes iş yerinde bir adım önde olmak ister. Aynı zamanda patronunuza da bir adım önde olduğunuzu göstermelisiniz. Peki bunlar neler? Patronunuzu nasıl etkilersiniz?

Tutarlı Olun

Söyledikleriniz, verdiğiniz sözler ve yaptıklarınız birbiriyle sıkı bir ilişki içinde olsun. Yaptıklarınızla söyledikleriniz farklı olmasın. Tutarlı olmak patronunuzu etkilemenin en önemli yollarından biridir.

Her Zaman Büyük Resmi Düşünün

Gün içinde birçok mail ve telefon bombardımanına maruz kalabilirsiniz. Zaman zaman işleri nasıl organize edeceğinize dair sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ama umutsuzluğa kapılmamalı, canla başla çalışmalısınız. Her zaman sonucu düşünün ve büyük resmi görmeye çalışın. En büyük resmi görürseniz en keyifli şekilde çalışacaksınız.iş hayatı

Üretken Olun

Sürekli kendinizi tekrarlamayın. Her zaman yeni fikirler üretin. Yeni fikirler, projeler ortaya koydukça patronunuzu etkileyeceksiniz. Bu fikirler doğrultusunda çalışırsanız, projelerinizi hayata geçirirseniz sizden değerlisi olmaz.

Becerikli Olun

Çok yoğun bir günde bile hızla sorunları çözme yeteneğiniz varsa çok şanslısınız. Pratik ve becerikli olursanız başarı size çok yakın.

Kibar Olun

Kaba ifadelerden çok daha nazik olmayı tercih edin. Nazik olan insanlar her yerde kendilerini çabuk sevdirirler ve daha çabuk yükselirler.

Konuşun

Çevrenizde birçok konuşma dönerken bunlara kayıtsız kalmak, konuşmalara dahil olmamak çok yanlıştır. Konuşmalara her zaman dahil olun.