Ofiste Yapılmaması Gerekenler

Ofiste Yapılmaması Gerekenler

Ofiste Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

İş yaşantısında aslında doğru bildiklerimiz yanlış olabilir. Ya da bazı yapmamız gerekenler gerçekten işimize yarayabilir. Peki bunlar neler?

Hemen Övgü Beklemeyin

İlkokulda, lisede en çok alıştığımız şeylerden biri iyi bir proje yaptığımızda öğretmenimizin bizi motive etmesi, yıldızlar vermesi, çok iyi, harika gibi kelimeler kullanması iş yaşantısında çok daha farklıdır. Patronunuz size hemen övgüler yağdırmayabilir. Memnuniyetini çok az dile getirebilir. Hemen umutsuzluğa kapılmayın. Bu sizin işinizi beğenmediği anlamına gelmez.

Öğlen Yemeklerinde Ofisi Terk Edin

Çok yoğun bir tempoda çalışsanız dahi yapılan en sık hatalardan biri ofisin içine yemek saatlerinde de sıkışmaktır. Gün içinde sizin de nefes almaya ihtiyacınız var. Bunun için öğle yemeklerinde dışarı çıkın.

Yönlendirmelere Kulak Asmayın

Bazen ofis arkadaşlarınız sizler için iyi olan tavsiyelerde bulunabilir. Bunların bazıları sizin için doğru bazıları ise yanlış olabilir. Bu nedenle öncelikle size uygun olan tavsiyeleri alın. Bazı tavsiyeler yanlış da olabilir ve sizi hata yapmaya yönlendirebilir.ofis yaşamı

Müzik Dinleyin

Ofiste iş yaparken bir yandan da kulaklıklarınızla müzik dinleyebilirsiniz. Bütün gün olmasa bile kendinize gün içinde bunun için zaman ayırabilirsiniz. Bu, sizin motive olmanızı sağlayacaktır.

Makyaj Tazeleyin

Gün içinde makyaj çantanızı alıp lavaboya gidin ve makyajınızı tazeleyin. Makyaj yapmak istemiyorsanız da bir parfüm sıkabilirsiniz. Kendinizi güzel hissetmek işinize daha çok konsantre olmanızı sağlayacaktır.