Kısa Katlı Saç Modelleri 2016

Kısa Katlı Saç Modelleri  2016

Tüm yüz tiplerine uygun olan bu saç modelleri en çok tercih edilen modeldir. Ayrıca katlı kesimi de saçlara hareketlilik ve canlılık kazandırır. Önden kesimi önü uzun arkası kısa modeller arasındadır. Bu saç kesiminde dikkat edilmesi gereken en önemli detay yüz hatlarıdır. Yüzünüze gidecek uygun modeli bulduğunuz zaman modern, şık ve canlı bir görünüm elde edersiniz. Bu kesim saçları oldukça yoğun ve katlı göstermektedir.

Saç modelinize karar verin!

Düz saçlara sahipseniz asimetrik kesimleri tercih etmelisiniz, bu modelde kakülde çok yakışacaktır. Kıvırcık ya da dalgalı bir saça sahipseniz, bir değişiklik yapmak istiyorsanız bu kesimle daha hacimli olacak, kullanımı da oldukça kolay olacaktır. Ayrıca simetrik kesilen saçlarda ayrı bir hava katacaktır, fakat katlı kesimde simetrik kesim biraz cesaret istiyor. Diğer kısa katlı saç modelleri için biri ise kulağın üzerinden olan boyutları ve katlı kakülleriyle kısa saçlardır. Pixie bir modeliniz varsa bunlara farklı renklerde ve farklı dokunuşlarla kullanabilirsiniz.

Kulak hizasında kestirdiğiniz saçlarınızın katlarını hafif kıvırarak farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Ombre modele biraz kat ve kakül eklediğinizde bir yıldızdan farkınız olmayacaktır. Kesimleri mükemmel makyaj ve moda kıyafetler ile harika bir görünüm vermektedir. Saç çeşitleri her mevsim, her zaman değişiklik gösterir, ama önemli olan size yakışacak modeli seçmek. Ayrıca kişiliğinize uygun bir saç modeli de seçmelisiniz.