İnstagram da fotoğraf boyutu

İnstagram da fotoğraf boyutu

İnstagram da fotoğraf boyutu

İnstagram da fotoğraf boyutu genellikle sorun olmuştur.çektiğimiz bir fotoğraf ya  çok büyük olduğu  için göstermek istediğimiz şekilden uzaklaşıp daha küçük ve istediğimiz gibi olmaz ya da çok büyük görünüp istediğimiz şekilde üzerinde oynayamayız. İnstagram yaptığı son güncellemelerle bunu kısmen çözmüş olsa da bunun kesin bir çözümü var.

O da crop programları. Crop kırma olarak açıklanabilir. Çeşitli crop programlarının yaptığı en önemli şey fotoğrafları boyutları ne olursa olsun instagramda tam olarak görünebilecek hale getirmesi. Ki bunu instagram fotoğrafı küçülterek yaptığı için yayınlanan fotoğraf dikkat çekici olmaktan uzaklaşıyordu.

Ayrıca bu croplama durumu videolar içinde geçerli croplanmayan videolar küçük halleriyle yayınlandığı için dikkat çekici olmuyordu.

Yalnız bu  programların ortak bir özelliği var o da eğer ki ücretsiz versiyonunu kullanmıyorsanız fotoğrafın altında çıkan reklam fligranı.Bundan kurtulmak için maalesef kullandığınız programın içersindeki satın alma butonundan yararlanmanız lazım.

Yine de çok dikkat çekmediği için çok hayati olarak görünmüyor ve çektiğiniz fotoğrafların kalitesini çok etkileyebilecek bir durum değil.