Evlilik neden zordur?

Evlilik neden zordur?
loading...

Evliliğin çiftler arasındaki iletişimi yok ettiği, aşkı öldürdüğü söylenir. Bu ne derece doğru olabilir? Yaşamadan bilemeyeceğiniz, başkalarının evlilikleri ile öğrenemeyeceğiniz bir durum. Çünkü herkesin evliliği özeldir. Karşınızdaki insan ve sizin karakter yapınızın evliliğin geleceği inşa etme konusunda en büyük yardımcısı olduğunu bilmelisiniz. Evlilik kararı vermeden önce hayatınıza alacağınız insanı her anlamda tanımanız gerekir. Ten uyumu bu tanıma sürecinde mutlaka yerini almalıdır.

 

Baskı, kadının kurallarla yetiştiriliyor olması evlilikte kadının yanlış karar vermesine neden oluyor!

 

Çünkü kadına öğretilen kontroldür. Kadın, kendini kontrol etmeyi öğrenir, zaman ilerledikçe bu kontrol o denli büyür ki, evlilik dahi olsa kadın kendisini cinsel anlamda tamamlayamaz. Her zaman utanır, her zaman kaçar. Dolayısı ile evliliğin büyük bir kısmını oluşturan cinsellik eksik kalır. Çiftler mutlu olmak için evliliği bir armağan olarak görebilmelidir, fakat baskıcı toplum kadını bu anlamda özgürleştiremez.

 

Erkeklerden kaçan bir kadın düşünün, cinselliği ne kadar yaşayabilir ki?

 

Kadına öğretilen kaçma, kontrol etme güdüsü erkeğin aklında birkaç türlü soru işaretine neden olur. Bunlardan biri, beni istemiyor mu? Diğer en önemlisi ise acaba seksi sevmiyor mu?

 

Arzulu bir kadın arıyorum ama bu kadın arzulu değil mi?

 

Erkeğin aklındaki sorular bunlardır, bu soruların cevaplarını kadın veremiyorsa orada evlilik de flört de işkenceye dönüşür. Haklı olarak çok sevse ve hoşlansa bile erkek kadından uzaklaşacaktır. Ya da aldatmayı seçecektir. Birlikte olduğu kadın yerine gelip geçici seks arkadaşlıklarını kullanmayı tercih edecektir.

 

Bakire bir kadın sekste zorlanacaktır!

 

Erkeğin de anlayışlı olması gereken durumlar vardır, kız arkadaşının bakire olduğunu öğrendiğinde travma yaratmaması gerektiğini bilmelidir. Yaklaşımı son derece önemlidir çünkü ahlak açısından değerlendirmeye başlandığında kadının duygularını tamamen kapatmasına neden olur. Anlayış, güzel tavır bir erkeğin kadına verebileceği en güzel hediyedir. Erkeğin bunları fark ederek karşısındaki kadına yaklaşması gerekir. Yaşanması gereken duyguların bu anlamda yaşanabiliyor olması erkeğin kadını rahatlatması ile ilgilidir. Çünkü kadın, toplumumuzda baskı altında yaşıyor, eşinden babasından erkek kardeşlerinden sürekli olarak baskı görüyor.

 

 

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ