Eğer Parmaklarınızı 20 Saniye Boyunca…

Eğer Parmaklarınızı 20 Saniye Boyunca…

Parmakları 20 Saniye sıkmak Bakın Neye Etki Ediyor

Eğer başınıza ağrı girdiyse, kaslarınızda gerilme varsa ya da sinirleriniz fena halde bozuksa yapmanız gereken tek şey 20 saniye boyunca parmaklarınızı sıkmak…

Araştırmalara göre, her bir parmak ve elin değişik bölgeleri sizi sıkıntılarınızdan kurtarmaya yeterli olabilir. Ellerinizi ve parmaklarınızı ovduğunuz zaman, birçok sorunu çözebiliyorsunuz. Peki, nedir o sorunlar?

Başınız Ağrıdıysa Ve Bunaldıysanız

Baş ağrısı durumlarında, 4-5 dakika boyunca başparmağınızı sıkarsanız, ağrınızın azaldığını fark edeceksiniz. Yalnız çok sert sıkmamak gerektiğini unutmayın. Başparmağınızın vücudunuzun denge merkezi olduğunu unutmayın.

Sıkıntılıysanız Ve Kas Ağrılarınız Varsa

İşaret parmağınızı belirli aralıklara sıkarak kas ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. İşaret parmağınız vücudunuzdaki kas sisteminizle bağlantılı.

Ayrıca işaret parmağınız sizi kötü duygulardan arındırabilecek güce sahip. Üzgün olduğunuz zamanlar da işaret parmağınızı biraz kaç dakika sıkın ve üzüntü duygusunun vücudunuzdan nasıl çekilip gittiğine şahit olun.

Yorgun Ve Sinirliyseniz

Orta parmağınız sinirlerinizi yatıştırmaya birebir. Gün içinde ki koşuşturmacalardan yoruldunuz ve kendinizi iyi hissetmiyorsunuz, yapmanız gereken orta parmağınızı ovalayarak sıkmak…

Sindirimle Alakalı Problemler

Yüzük parmağınız bu sorunlar için biçilmiş kaftan. Olumsuz düşüncelerden kurtulmak için de yüzük parmağınızı sıkabilirsiniz. Yüzük parmağınızı birkaç dakika boyunca sıkmak sizi daha mutlu yapacaktır ve sindirim sisteminizi düzenleyecektir.

Stresten Kurtulun!

Stres herkesin baş düşmanı ve ne yazık ki ondan uzaklaşamıyoruz. Hatta bazı durumlarda o kadar yoğun stres altına giriyoruz ki, çeşitli hastalıklara davetiye çıkarır duruma geliyoruz. Stresten kurtulmak için serçe parmağınızı sıkmanız yeterli. Sizi rahatlatacak bu hareketi gün içinde birkaç kere yapmanızda fayda var.