Depresyondan Çıkma Yöntemleri

Depresyondan Çıkma Yöntemleri

Depresyondan Nasıl Kurtuluruz?

Canınız hiçbir şey yapmak istemiyorsa kendinizi iyi hissetmiyorsanız bunlar az da olsa depresyon belirtisi olabilir. Fakat kendinizi iyi hissetmeniz ve rahatlamanız için birçok yönteme başvurabilirsiniz.

Dışarı Çıkın

Arkadaşlarınızla vakit geçirmek size iyi gelecektir. Sadece arkadaşlarınızla değil tek başınıza da çıkıp bir şeyler yapabilirsiniz. Ruhsal açıdan sizi rahatlatacaktır.

Hobi Edinin

Depresyonu atlatmak için kendinize bir hobi edinebilirsiniz. Bunlar resim yapmak, yapboz yapmak, takı, dekorasyon vb olabilir. Hobiler sakinleştirir ve gündelik yaşamın sıkıntısından uzaklaştırır.

Kitap Okuyun

Kitap okumak dinginleştirir. Daha huzurlu bir his verir. Kitap seçimi de depresyonu atlatmakta önemlidir. Karamsar kitaplardan ziyade daha huzur veren, mesajları etkili kitaplar okuyabilirsiniz.

Uyku Düzeni

Uyku düzeninizi sağlamalısınız. Zaten depresyonun en büyük sorunu uyku problemlerinin yaşanmasıdır. Uykunuzu düzene sokup bununla beraber sağlıklı beslenirseniz atlatamayacağınız problem yoktur.

Sevdiklerinizle Vakit Geçirin

Sevdiklerinizle beraber çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Tiyatroya, sinemaya gidebilir, beraber güzel mekanlarda vakit geçirebilirsiniz. Bununla beraber sıkıntılarınızı dertlerinizi yakın dostlarınıza anlatırsanız rahatlayacaksınız.

Spor

Spor, her şeyin ilacıdır. Farklı spor dallarını deneyebilirsiniz. Voleybol, futbol, tenis, yüzme gibi çeşitli spor aktivitelerinde bulabilirsiniz. Trekking de yapabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.depresyon problemi

Yepyeni Bir Sayfa

Kendinize yeni başlangıçlar belirleyin. Tertemiz bir sayfa açın ve o doğrultuda devam edin. Her zaman gülümsemeye çalışın, hayattan zevk almaya bakın. Unutmayın, kendinize güvenirseniz her şeyi başarabilirsiniz!