Değiştirmeniz Gerekenler Listesi

Değiştirmeniz Gerekenler Listesi

Değiştirilmesi Gereken Eşyalar

Hepimizin gün içinde kullandığı birçok eşya var. Fakat zaman içinde bunlar bakteri üretmeye başlıyor ve sağlığımıza da zarar verir hale gelebiliyor. Peki bu eşyalar neler? Şöyle bir göz atmanızda fayda var.

Tava

Zamanla aşınan ve çizilen tavalar sağlığımızı ciddi oranda tehdit ediyor. Birçok madde ile yapılan tavalar hatta çok kullanıldığı zaman kanser riski bile taşıyor. Bu nedenle tavalarımızı sık sık değiştirmeliyiz. Hem değiştirdiğimizde göreceğiz ki yemeklerimiz daha lezzetli olacak.

Diş Fırçası

Diş fırçalarını yenilememek, ihmal etmek, sağlığımızla da oynamamız anlamına geliyor. Diş fırçalarını kullandıkça zaman içinde bakteri üretirler ve biz her fırçalayışımızda temiz dişlere sahip olduğumuzu zannetsek bile belki de durum hiç böyle olmayabilir. Aynı zamanda diş fırçalarını ıslak bırakmamak ve kurumalarını sağlamak çok önemli.

Makyaj Malzemeleri

Her şeyin olduğu gibi makyaj malzemelerinin de bir kullanım süresi vardır. Kullanım süresi dolanları çöpe atmamız gerekir. Çünkü alerjilere ve enfeksiyonlara sebep olabilir.makyaj malzemeleri

Kontakt Lens Kutusu

Lenslerimizi sürekli yeniliyoruz peki ya lens kaplarını? İşte en çok yapılan hatalardan biri de bu. Lenslerin hijyenikliğini koruması için sürekli lens kutularını değiştirmeliyiz.

Mutfak Süngeri ve Tuvalet Fırçası

Mutfak süngerleri ve tuvalet fırçaları en çok bakteriyi bulunduran aletlerdir. Bu nedenle sık sık değiştirilmelidir.mutfak süngeri

Yastıklar

Fark etmesek de yastıklar zamanla bakteri birikimi yapar ve biz yatarken kullanırken farkında bile olmayabiliriz. 18 aydan fazla bir sürede yastıkları kullanmamalıyız.

Güneş Kremi

Güneş kremleri de kozmetikler gibidir. Kozmetiklerin belli bir süresi olduğu gibi güneş kremlerinin de süreleri vardır. Süreleri geçenleri kullandığınız sivilcelenme alerji yapabilir.