Çocuklarınızı doğayla tanıştırın!

Çocuklarınızı doğayla tanıştırın!

Çocuklar her zaman etrafı keşfetmeye ve doğa ile iç içe olmaya ihtiyaç duyar. Günümüz çocuklarının en büyük problemlerinden biri bilgisayar başında olmaktır. Tablet kullanan, bilgisayar oyunlarına fazlasıyla aşina olan çocuklar için gerçekten mutlular diyebilir miyiz? Gerçek mutlukuk, çocuk söz konusu olduğunda mutlaka doğa, sokaklar ve anne babanın mutlu sevgi dolu aile ortamıdır diyebiliriz. Bu nedenle çocuklarınızı bilgisayar başında yalnızlaştırmamalısınız. Çocuklarınızın oyun parklarında, doğanın naturel dokusunda nefes almasını sağlamalısınız.

Hayat değerlidir, çocuklar da öyle!

Çocuğunuzun nasıl bir karaktere sahip olmasını istiyorsanız bu yönde eğitmelisiniz. Eğer kendine güvenen, özgüveni olan ve mutlu olan bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız önceliğinizi buna vermelisiniz. Mutlu çocuk içinse doğayı tanıyan bir çocuk yetiştirmeniz gerekir.

Çocukluğunuzu hatırlayın

Sizden beklentisini, mutlu olma nedenlerini anlamak için kendi çocukluğunuzu düşünmeniz gerekiyor. Çocuklar mutlu olmak için bahanelerdir, mutlu olma nedenlerinizdir. Neden onların mutlu olmaları zor olsun ki? Doğayı onlara tanıtmanızın, naturelliği keşfetmenizin artık zamanı geldi.

Bahar geldi!

Doğayı keşfetmesi için bahar harika bir dönem, çocuğunuzla doğa keşifleri yapmaya başlayabilirsiniz.