Çocukların beyin gelişimi önemlidir

Çocukların beyin gelişimi önemlidir

Çocuklarda beyin gelişimi son derece önemlidir çünkü gelişim çağında çeşitli hastalıklardak korunmak için dikkat edilen bir sürü şey, beyin gelişimine zarar verecek şekilde absorbe edilebilir. Örneğin, enerji sağlaması açısından fazla karbonhidrat alırsanız beyin gelişimi zarar görecektir. Sürekli olarak proteine, hayvansal gıdaya yönelirseniz aynı şekilde sağlık genel olarak zarar görecektir. Bunun ortasını bulmak ve dengelemek için mutlaka tutarlı seçimler yapmalı, çocuğunuzun öncelikle beyin gelişimini sağlamaya çalışmalısınız.

Çocuklar için omaga 3 önemlidir

Beyin gelişmi içinse çocukların bol bol omega 3 tüketmesi gerekir. Balık tüketimi ise derin deniz balıklarından yana seçilmelidir. Çünkü derin deniz balıklarında omega oranı daha fazladır.

Çocuğunuzun algısının gelişmesi, başarılı bir çocuk olması için beyin gelişimini takip etmelisiniz. Özellikle ceviz, beyin gelişiminde çok etkilidir.

Çocuğun beyin gelişimini tamamlaması için anne karnındayken dahi annenin bol bol ceviz tüketmesi gerekir. Beyin gelişimi anne karnında başlar.