Aile kurmak neden zordur?

Aile kurmak neden zordur?

Kadının işi her zaman zor!

Aile kurmak için maddi olarak güçlü olmak gerekir ancak bu erkeklerin sorumluluğudur. Biz kadınlar aile kurmak için manevi olarak tüm yükün bizim üstlenmemiz gerektiğini, erkeği yönetebiliyor olmanın kısacası aile olmanın bizim dirayetimizle mümkün olduğunu bildiğimiz gerçeği ile karşı karşıya kalırız. Çünkü kadın ailenin kurucusudur, erkeğin aile kurarken gördüğü detayların çok daha fazlasını görür, çok daha fazlası için mücadele ederiz. Gelin kaynana, gelin görümce problemlerini yaşamıyor olsak bile günün birinde yaşanabileceğini bilmek, bir ailenin içine giriyor olmak yeterince stresli!

Baba evine veda!

En büyük stres ise baba evine veda! Çünkü evin nazlı kızıyken bir anda bir evin kadını olmak, kaynana’nın artık anne olarak görülmesi gerektiği fikri.. Tüm bunlar erken yaşta evlilik yapan kadınlar için ciddi değişim anlamına gelir.

Erkeğin ana kuzusu olmaması önemli

Erkeğin annesinin sözünden çıkmayan bir karaktere sahip olması yuvayı dişi kuş olarak kaynananın yaptığını gösterir, sorunların ardı arkası kesilmeyecektir. Yine kadınnın kadınla mücadelesi söz konusudur!

Evliliğin zorluğu kadının mücdelesinden ibarettir, erkeklerin sahip olmadığı farkındalığımız bizlere 6. hissimizi dinlememiz gerektiğini her zaman gösterecektir. Düğün sezonunun açıldığı bu günlerde tüm kadınlar dünyası okuru gelin adaylarına evliliğin zor ama kıymetli olduğunu, mantıklı olmanın ve gerektiği yerde gerektiği şekilde tepki vermenin çok önemli olduğunu hatırlatmak istiyoruz.