Yumuşacık Bir Ten!

Yumuşacık Bir Ten!

Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Vücut sağlığından sonra en önemli konu vücut bakımı. Vücut bakımımızı iyi ve düzenli yaparsak özgüvenimiz artacaktır.

Vücut temizliği her şeyin başı. Öncelikle günlük olarak duşumuzu almamız gerekiyor. Güne temiz başlamak kendimizi daha temiz ve enerjik hissettirecektir. Bunun için çeşitli duş jelleri kullanabiliriz. Aromalı duş jelleri, duş alırken yakılan kokulu mumlar, duşumuzu bir seramoniye dönüştürecektir. Duş sonrasında da doğal yağlarla vücut nemimizi sağlayabiliriz. Ya da vücut tipimize uygun kremler kullanabiliriz. Eğer yağlı bir cilde ve vücuda sahipsek daha ince yapılı kremler kullanabiliriz. Fakat kuru bir cildimiz varsa yoğun içerikli kremler kullanmamız daha doğru olacaktır.vücut bakımı

Şehrin egzoz dumanları, kirli havası vücudumuza da yansıyor. Bazı zamanlar basit bir duş alsak bile arınmadığımızı hissedebiliyoruz. Vücudumuzu kirlerden arındırmak için vücut peelingleri uygulayabiliriz. Bunları satın alabileceğimiz gibi evimizde de oluşturabiliriz. Çok malzeme kullanmadan da oluşturabiliriz.

 

Vücut Peelingi Yapımı

5,6 çorba kaşığı kaya tuzu

1 Türk kahvesi fincanı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı hint yağı

1 tatlı kaşığı badem yağı

Birkaç damla lavanta esansı

Yapılışı

Bütün karışımları bir kaba döküyoruz. Büyük bir kaşıkla ezerek malzemelerin iç içe geçmesini sağlıyoruz. Yarı sıvı yarı katı bir karışım halini alacaktır. Daha sonra isteğimize göre kavanoza doldurabiliriz. Duş esnasında ise vücudumuza yuvarlak hareketlerle uyguluyoruz. Böylece ölü derilerden arınmasını sağlamış oluruz. 15 dakika kadar bekliyoruz, ardından ılık bir suyla vücudumuzu yıkıyoruz. Duşumuzu tamamladıktan sonra iyice kurulanıyoruz ve artık tertemiz olan vücudumuza uygun bir krem sürüyoruz. Şimdi yumuşacık bir tene sahibiz!