Yumurta İle Gelen Güzellik

Yumurta İle Gelen Güzellik

Cilt Lekelerine Protein Deposu Maske

Cilt lekeleri ve sivilce izleri için doğal maske uygulamaya ne dersiniz? Evde yapılabilecek kolay bir tarifle sizde hayal ettiğiniz pürüzsüz cilde sahip olabilirsiniz…

Güzel ve canlı görünmek biz kadınların olmazsa olmazıdır! Güzelliğin yolu ise elbette sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmaktan geçiyor.

Ciltteki siyah noktalar, sivilce izleri, ton farklılıkları her kadının çözmek için büyük çaba sarf ettiği çoğu zaman da tam anlamıyla çözemediği büyük bir sorundur. Bu sorunu kökten çözmek için evde hazırlayacağınız doğal yüz beyazlatıcı maske sayesinde hem gözenekleriniz kapanacak hem de cildiniz sıkılaşacak…

Protein deposu olan, cildi besleyen, temizleyen ve sıkılaştıran yumurta akı yüzyıllardır cilt bakımında kullanılıyor. İçeriğinde ki zengin protein sayesinde, yeni cilt hücresi oluşuyor ve hasarlı doku kendini yenileyebilme özelliği kazanıyor.

yumurta maskesi kolay yapımı sayesinde kadınların vazgeçilmezi olmaya aday…

Maskenin diğer bir özelliği, cilt renginin açılmasını sağlamaktır.

Malzemeler:

1- bir yumurtanın beyazı
2- bir tatlı kaşığı bal
3- bir tatlı kaşığı taze limon suyu

Hazırlanışı:

Malzemeleri bir kâseye koyun ve 1-2 dakika kadar çırpın.

Temizlenmiş ve arındırılmış yüzünüze parmaklarınız veya minik bir fırça yardımıyla karışımı tüm yüzünüze uygulayın.

Maskeyi 30 dakika kadar bekletip tamamen temizlenene kadar ılık suyla durulayın. Yumuşak bir havlu ile cildinizi iyice temizleyin. Soğuk suyu yüzünüze çarparak yıkayın ve yavaşça kurulayın.