Yeni dizi: 46 yok olan

Yeni dizi: 46 yok olan

46 yok olan

Ülkemizde yayınlanan kaliteli dizilerin arasına birkaç hafta önce eklendi 46 yok olan dizisi.Behzat Ç’nin Behzat Ç’si  Erdal Beşikçioğlu’nun muhteşem oyunculuğuyla ve Serdar Akar’ın yönetmenliğinde tük standartlarının çok üzerinde bir dizi deneyimi sunuyor 46.

Yakın bir zamanda Amerika’ya satılıp Remake ‘i yapılsa kimsenin şaşırmayacağı dizinin konusu şöyle:

Babasını bir cinayetle kaybetmiş,maddi durumu son derece iyi  hastaneleri ve üniversiteleri olan bir genetik bilimci doktor’un uzun bir süredir komada olan kız kardeşini uyandırmak ve tekrar hayata döndürmek için verdiği çabayı,kimi zaman doğa üstü gibi görünen yöntemlere başvurmasını izliyoruz.Genel olarak gerilim tadında gelişen hikaye.Genellikle Amerikan dizilerinde görmeye alışkın olduğumuz tarzda müzik ve efektlerle destekleniyor.
Zamandan zamana atlayarak hikayenin başına sonuna aynı anda dahil olarak kimi zaman kafa karıştıran 46 diziyi izlerken aynı zaman da da mantık yürütmek zorunda hissettiriyor izleyiciyi.
Aynı bölüm esnasında aynı anda izlerken sonrasını hayal ettiriyor,ya da bir sonra olacak şeyi tahmin etmeye zorluyor izleyeni.Bakalım sonraki bölümler bizi nereye götürüp,hangi olaylarla karşılaştıracak.