Yaşlı erkek genç kadın ilişkisi

Yaşlı erkek genç kadın ilişkisi

Ben o’na çoook aşığım ama!

Aşk söz konusu olsa bile bir dönem sonra maddi çıkarların çok fazla ortada olacağı bir ilişki türüdür. Şarkıcı Kayahan’ın son eşi ile arasında olan yaş farkı, aşklarının gerçekliğini gölgede bıraktığı ve çok fazla göz önünde olan bir yaşlı erkek genç kadın evliliği olduğu için dikkat çekmeyi başardı. Sanatçının ölümünün ardından kızı ve eşi arasındaki miras dedikoduları magazin gündeminde oldukça fazla yer aldı. Akıllara genç kadın yaşlı erkek evliliğinin sonunun asla değişmediği gerçeğini getirdi.

Erken vefat, eşlerden birinin orta yaşlarda diğerinin ise dünyadan göç etmiş olması gerçeği evliliğin mantığına ne kadar uymadığını gösteriyor. Hayatı paylaşmak için evlilikler yapılır, eşlerin yaş kariyer meslek kültür yetiştirilme tarzı vs gibi konularda denk olması beklenir.

Kadın seçim yapıyor

Kadın fırsatçı durumuna düşerken erkeğin de yüzeysel olduğu imajı engellenemiyor. Kadının değerini bilen yaşlı erkeklerin genç kadınlar tarafından tercih ediliyor olmasının birçok nedeni olabilir. Ancak sonunda yalnız kalmayı göze alıyorsa bir kadın, zengin bir dul olarak yaşamak cazip geliyorsa insanların seçimlerine müdehale etmek doğru olmaz.

Evlilik kararında eşlerin yaş uyumu içerisinde olması gerekir

Eşler yaşamlarını birlikte devam ettirmelidir. Çok büyük yaş farkları manevi olarak kişinin yalnız kalmasına ve belli bir yaş üzerindeki farkın yaşam beklentileri konusunda ciddi farklılıklara neden olacaktır.