Yaşlanmanıza Sebep Olan 6 Gizli Şey

Yaşlanmanıza Sebep Olan 6 Gizli Şey

Bu alışkanlıkların sizi yaşlandırdığını biliyor musunuz?

Hepimiz bir gün yaşlanacağımızı biliyoruz, ama bunu geciktirmeye çalışmanın kötü bir tarafı yok. Yüz kremleri, vitaminler ve kimi zaman estetik uygulamalar kullanılıyor. Aslında aşağıdaki alışkanlıkları yapmazsak yaşlanmayı, en azından modern zamanların yaşlanmasını, engelleyebiliriz.

Pipetten İçmek

Çok zararsız gibi geliyor değil mi? Ama içecekleri pipetten içmek tekrarlayan ağız büzme hareketi nedeniyle dudak kenarlarında kırışıklığa yol açıyor. Bu açıdan sigara içenlerin ağız kenarı kırışıklıklarına benziyor. Bu nedenle çok asitli içecekler dışındakileri pipetsiz içmeye özen gösterin

Lens Takmak

Lens takmanın yaşlanmaya neden olduğu kimin aklına gelirdi? Ama lensleri takıp çıkarırken hassas göz derisini çekiştirirsiniz ve bu zamanla göz kapağının sarkmasına neden olur. Lens takmak zorundaysanız ekstra özen gösterin ve kaliteli bir göz kremine yatırım yapın.

Yüzükoyun Ya Da Yan Uyumak

Çoğumuz yan yatıyoruz ama cilt için sırtüstü uyumak en sağlıklısı. Yastık ve yorgana sürtünen ciltte sabah kalktığımızda gördüğümüz çizgiler zamanla kalıcı hale gelebilir! Gün içinde geçen bu çizgiler zaman içinde kolajen üretiminin azalmasıyla kırışıklıklara davetiye çıkarır. Yan yaymadan rahat edemiyorsanız yumuşak hatta ipek yastık kılıfı kullanın.

Ekranlara Bakmak

Günümüzde boyunda kırışıklıkların en önemli nedeni sürekli tablet, telefon ya da bilgisayar ekranına bakıyor olmamız. Kafamızı eğerek baktığımız için gıdımız çıkıyor ve boynumuz kırışıyor. Bu aletlere bakarken başınızı daha dik tutmaya dikkat edin.

Evi Fazla Isıtmak

Kış gelip havalar soğuyunca kaloriferlerimizi yakmaya başlıyoruz.  Ama evin çok sıcak olması cildin kurumasına ve enflamasyonuna neden oluyor. Bunu engellemek için ya ısıyı kısın ya da evde nem yapan aletlerden edinin.

Yağı Azaltmak

Kilo vermek için diyet yapaken yediğiniz yağı azaltıyorsunuz. Ama yağlar, özellikle de zeytinyağı, omega 3 asitleri gibi yağlar, antioksidanların vücut tarafından kullanılmasını sağlayarak yaşlanmayı geciktiriyor. Bu yüzden Akdeniz Diyeti gençlik verir deniyor!