Yaş farkı evliliklerde sorun olur mu?

Yaş farkı evliliklerde sorun olur mu?

Yaş farkının gerçek sevgi ile yapılan evliliklerde sorun olmadığını ancak gerek fizyolojik gerekse psikolojik farklar nedeniyle zamanla uyumun kaybedilme ihtimaline karşı çiftlerin tedbirli olması gerektiğini gösteriyor. Sevgi ne kadar büyük olursa olsun yaş farkı çok fazla ise eşler mutlaka mutsuzlukla karşı karşıya kalacaklardır. Önemli olan bununla nasıl bir mücadele verebilecekleri, ne derece güçlü bir sevgiye sahip olduklarıdır. Çünkü hayat, sevginizin gücünü denemek isteyecektir. Özellikle de yaş farkı olan bir evliliğe evet dediyseniz.

Evlilik özel bir seçim, kimse karışamaz!

Kalbinin sesini dinlemeyi tercih edenler için bu kuralı kimse aşamaz, ama mantık evliliği yapan kişiler için bu zorlukla mücadele etmek yani yaş farkının üstesinden gelmek büyük bir problemdir.

Yaşı büyük olan eş erkek ise sorun farklı, kadın ise farklıdır. Çocuk sahibi olma, cinsel yaşamda sorunlar vs gibi farklı problemleriniz olacaktır. Her halükarda eşlerin sosyal hayatta birbirerini destekleyemiyor oluşları ilk sorundur. Omuz omuza durmaları zordur.