Tesisatlar da Su Kaçağı Tespiti

Tesisatlar da Su Kaçağı Tespiti

Aynı zamanda tesisatlar kullanım suyu iletiminde de uygulanması mecbur olan ve borular ile dirseklerden oluşan bir iletim sistemidir. Bazı kullanım alanlarında metal ürünlerden elde edilen bu elemanlar, bazı sistemlerde ise plastik malzemelerden elde edilmektedir.

Özellikle de ısıtma sistemlerinde plastik malzemeden üretilen boru ve bağlantı elemanları kullanılmaktadır. Bunun amacı cihazlar tarafından ısıtılan suyun, peteklerin bulundukları alana daha kısa sürede iletimi ve devir daiminin sağlanması için kullanılması olarak düşünülebilir. Aynı zamanda plastik malzemenin daha çabuk ısınması ve tesisat kurulumu sırasında işçiliğinin kolay olması son yıllarda büyük oranlarda kullanımının artmasına neden olmuştur.

Metal içerikli tesisat boru ve parçaları ise genel anlamda daha büyük çaplı projelerde kullanım alanı bulmakta ve kullanım suyu iletiminde tercih edilmektedir. Metal boruların avantajları, plastik borulara oranla daha dayanıklı ve daha büyük çaplarda iletim sağlamaktadır. Fakat bu iki sistemin de artıları oldukça fazla olmasına karşın bazı olumsuz durumlarla da karşılaşılması mümkündür.

Tesisatlar da En Çok Yaşanan Sorunlar

Zaman içerisinde oksitlenen metal borular mukavemetini kaybetmekte ve hem iletilen su kalitesi hem de bu oksitlenmenin meydana getirmiş olduğu tıkanıklık ile de tesisatın görevini tam olarak yerine getirememesine neden olur. Bu durum ısıtıcı cihazların yani kombi ve kaloriferlerin daha çok zorlanmasına ve bunun neticesinde de daha fazla yakıt tüketimine mal olmaktadır. Aynı durum plastik borular için geçerli olmasa da zamanla bu borular da kirlilikten dolayı tıkanmakta ve aynı neticelerle karşılaşılması mümkün olmaktadır.

Su Kaçağı

Bunun yanı sıra tesisatlar da yaşanan en büyük sorunlardan birisi de zarar gören veya farklı sebeplerden dolayı delinen noktalarından su kaçırması sorunudur. Tesisatın yanlış döşenmesi, malzeme üretiminden kaynaklanan hatalar, tesisata baskı uygulanması ve ısıtıcıların pompa basınç ayarlarının olması gerekenden daha fazla su pompalaması, tesisatlar da delik veya delikler oluşmasına neden olmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında, hem verimli bir ısınma sağlanmamış olmaktadır hem de yakıt tüketimi artacaktır.

Su Kaçağını Nasıl Anlayabilirsiniz

Aynı zamanda kaçak olan kısımlarda yaşanan ıslaklık, duvarlarda nem ve küf oluşmasına, kötü kokuların meydana gelmesine ve su kaçağı bulunan bölgedeki duvar ve yapıların çürümesine ve ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. Son yıllarda gelişen teknolojiler ile tesisat içerisine görüntüleme sistemleri yerleştirerek su kaçağı tespitleri kısa süre içerisinde yapılabilmekte ve sorun olan kısım için gerekli onarım seçenekleri belirlenebilmektedir.

Hızlı ve Garantili Bir Çözüm İçin

Bu bağlamda itesisat su kaçağı tespiti ve onarımı anlamında yılların tecrübesine sahip temiz, hızlı ve garantili bir onarım hizmeti sunmaktadır. Haftanın 7 günü saat 9.00-20.00 aralığında hizmet veren firmamıza https://itesisat.com adresinden ve bu adreste bulunan iletişim alanındaki telefon ve mail adreslerinden ulaşabilirsiniz. Sizlerin de ısınma sorunu, duvarlarda terleme, su basıncı düşüklüğü ve yaşadığınız bu tarz sorunlarınız var ise uygun fiyat ve kaliteli hizmet sunan firmamızla size bir telefon yakınlığında bulunuyoruz.