Tesettürde Makyaj!

Tesettürde Makyaj!

Tesettür makyajı diğer makyajlara göre biraz daha hafif ve soft olmalıdır. Çünkü tesettürde makyaj olduğundan daha dikkat çekici görünmektedir. Peki, nasıl makyaj yapmalıyım derseniz, işte size yardımcı olabilecek öneriler…

Renklerle Kendinizi Boğmayın!

İlk olarak yapılan makyaj kıyafetlerinize uygun olmalıdır. Özellikle de başörtünüze… Makyaj tonlarını başörtünüze göre seçerseniz çok daha hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Tabi bu renkli bir başörtü kullandığınızda geçerli bir durum değil! Örneğin çok fazla rengin bir arada kullanıldığı bir başörtü tercih ettiniz, yapmanız gereken en önemli şey makyajınızı geride bırakacak daha açık ve silik tonlar kullanmaktır. Far kullanmayı tercih ediyorsanız, açık renk farklar kullanmalısınız.

Allık Tercihi

Tesettürlü bayanlar için allık kullanımı çok doğru değil. Eğer illaki kullanmak istiyorsanız da şeftali tonlarında tercih edebilirsiniz. Kırmızı tonlarda ki allıklardan mutlaka kaçının!

Gözler

Göz ve dudak makyajı için vurgulamak istediğiniz hangi noktaysa onu koyu yaparak bütünlük sağlayabilirsiniz. Eyeliner tesettürlü kadınlarda oldukça yaygın kullanılıyor çünkü genel olarak, dudaktan daha fazla gözler ortaya çıkartılmak isteniyor. Bu bizce de oldukça doğru bir seçim. Dudaklar daha geri planda kalacak şekilde göz makyajı bu kadınlara çok yakışıyor. Dudaklarınız içinde parlatıcı yeterli olacaktır.