Tektaş Yüzüklerde Bayan Tercihleri

Tektaş Yüzüklerde Bayan Tercihleri

Tektaş yüzük bir çok model arasında farklılık gösteren bir takı grubu olmasıyla birlikte her modelden farklı şekillerde üretilerek yenilenmektedir. Her yıl binlerce model kuyumcu vitrinlerinde yerini almaktadır ve bunlara özel fuarlar düzenlenmektedir ülkemizin bir çok şehrinde. Bu fuarlar ile birlikte tektaş yüzükler mecburi olarak modellerini yenilemek zorunda kalmaktadır. Her modelde farklı bir tasarımın buluştuğu yüzüklerde genel olarak dönemin ağır basan şekilleri yüzüklerde hayat bulmaktadır. Bayanların tektaşları seçmesinden dolayı sürekli yeni tasarımcılarda bu ürünler için özel çalışmalar yapmaktadırlar bu sayede bir çok kişiye istihdam da oluşturulmaktadır bu sektörde.
Tektaş yüzük fiyatları genel olarak yüzüklerde kullanılan taşlara bağlı olmakla birlikte kullanılan madenlerde yüzüklerin fiyatlarını oldukça değiştirmektedir. Bu durumlarda üreticiler özellikle kişilerin bütçelerine göre farklı yüzükler üretmekte ve bu sayede her kesin tektaş kullanmasını sağlamaktadırlar. Tektaş yüzüklerde kullanılan taşlar fiyatları madenlere göre çok daha fazla değiştirmektedir özellikle kullanılan pırlanta taşlar sektördeki en yüksek fiyatları tektaşları oluşturmaktadır. Bu nedenle çok fazla talep görmeyen pırlanta tektaşlar günümüzde genelde evlenme tekliflerinde ve özel günlerde tercih edilmektedir artık internet üzerinden www.altinalalim.com gibi internet sitelerinden temini yapılabilir. Maden ile tektaş yüzüklerde altın ile en yüksek yüzüğü meydana getirmektedir ve bu nedenden dolayı maliyeti düşürmek isteyen firmalar genelde altın yerine gümüş veya başka madenler kullanarak yüzüğün maliyetini de taşlardaki kadar olmasada düşürmektedir. Her ne kadar az görünsede özellikle zirkon ve atom taşlarda altın oranı fiyatı etkilemektedir.
Tektaş genel anlamda bayanların aldığı bir ürün gibi görünsede alımlar özellikle özel günlerde erkekler tarafından yapılmaktadır ve bu nedenle tercihler erkekler için kimi zaman oldukça zor olmaktadır. Bayanların seçiciliği ve erkeklerin modellerde tereddüt yaşamasıyla bazen yüzük alımları oldukça zor geçmektedir. İnternet ise yüzük alımlarında günümüzde fark oluşturmaktadır çünkü bir çok farklı modeli resimler ve manken parmaklarında görerek kolay bir tercih yapılabilmektedir. İnternet ortamı özellikle modellerin çeşitliliği ve yüzüklerdeki rekabet edecek kadar fiyatların uygun olması nedeniyle artık bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

tktsss