Teknolojinin yeni mucizesi: fraksiyonel lazerler

Teknolojinin yeni mucizesi: fraksiyonel lazerler

Teknolojinin yeni mucizesi: fraksiyonel lazerler

Her geçen gün, cildimiz için de yeni bir eskiyiş demektir. Güneş ışınları, soğuk, aşırı nem, dengesiz beslenme, sağlıksız ve zararlı alışkanlıklar yaşlanmayı hızlandırmakta ve cildimiz sağlığını kaybetmektedir. İlerleyen teknoloji ise bunun bir çaresini çoktan bulmuştur. Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanı Operatör Doktor Metin Kerem, sizler için fraksiyonel lazer yöntemini anlatıyor:

 Fraksiyonel lazer uygulaması nedir?

Günümüzde çoğu estetik ve cerrahi müdahale, lazerler yardımıyla acısız ve kısa bir süre içinde gerçekleştirilebilmekte. Cildin yeniden gençleşmesine ön ayak olan fraksiyonel lazerler de cildin yıpranmış olan üst tabakasını buharlaştırarak yok eder. Buharlaşan tabaka altındaki görece derin tabakalarda kolojen üretimini de tetikleyerek yenilenmiş bir cilt ve bunun devamını sağlar.

Kısa bir süre içinde yenilenen bir görünüme kavuşun

Fraksiyonel lazer uygulaması, genellikle tek seansta tamamlanan ve yaklaşık olarak 20 dakika içinde tamamlanabilen çok basit bir yöntemdir. Anestezinin de yardımıyla, hasta kesinlikle acı duymamaktadır. Seanslara bölünen bu uygulama, tam olarak sonucu 72 saat içerisinde vermektedir!

Ameliyatın hemen sonrasında ise deride lazer ve buharlaşma etkisiyle oluşabilecek kızarıklar kısa bir süre sonra yerini kabuklanmalara bırakacak ve üç gün içerisinde bu kabuklanmalar da tamamen yok olacaktır. Ameliyat sonrası yok olacak bazı diğer şeyler ise:

  • Renk değişiklikleri, ince kırışıklıklar ve kılcal damar oluşumları halinde seyreden yaşlılık belirtileri
  • Sivilce izleri gibi cilt düzensizlikleri
  • Çapı büyümüş ve kraterli bir görünüme sebebiyet veren gözenekler,
  • Daha yoğun bir lazer uygulamasıyla yara izleri ve cilt çatlakları.

 

İşlem sonrası hem parlak ve daha genç ve ayrıca çok daha sağlıklı bir cilde kavuşacak olmanızı da eklemeden geçmeyelim.

 

Uygulama dönemleri

                Güneşin en zararlı etkilerinin görüldüğü yaz aylarında bu uygulamadan kesinlikle kaçınılmalı, daha serin yahut soğuk aylar ve mevsimler uygulama için ideal seçimler olmalıdır. Yılda birden fazla uygulanacak olursa, cilt üzerinde zararlı etkiler oluşturabilecektir.