Tarantula Zehri Bakın Neye İyi Geliyor…

Tarantula Zehri Bakın Neye İyi Geliyor…

Tarantula Zehri İnsan İçin Sağlık Demek!

Tarantula zehirli bir örümcek türüdür. Gördüğümüz zaman yerimizde irkilebileceğimiz türden bir örümcek olan tarantulanın zehri oldukça güçlüdür. Peki, tarantula insan vücudu için oldukça sağlıklı bir örümcek dersek ne düşünürsünüz?

Bilim insanları, yaptığı araştırmalar sonucunda tarantulanın kıkırdak hücrelerine oldukça iyi geldiğini ortaya koymuşlardır. Eklemleri korumak ve ağrıları önlemek amacıyla ilaç sektöründe kullanılan tarantulaya artık daha sempatik bakabiliriz.

Tarantula zehri, kıkırdak zedelenmelerine iyi gelerek yıpranan kanalları iyileştirmeye başlıyor ve ölen hücreleri durduruyor.

Önemli!

Bizler çoğunlukla küçük yaralanmaları dikkate almayız. Oysaki küçük yaralanmaların oldukça büyük sonuçları olabiliyor. Bu tür vakalar da dikkat edilmediği taktirde önemli ölçüde kıkırdak kayıpları görülebilir.

Kıkırdak Yavaş İyileşir Çünkü…

Kıkırdak dokuları diğer dokulara göre çok daha geç iyileşir. Bunun en önemli sebebi, kıkırdağın kend, kan hücresinin bulunmamasıdır.

Yapılan araştırmalarda tarantulanın zehrinin yavaş ilerleyen dokular üzerinde çok daha fazla etkisi olduğu ve yavaş olan iyileşme süresini hızlandırdığını ortaya koymuştur.