Sonbaharda Detoks Yapmanın Yolları

Sonbaharda Detoks Yapmanın Yolları

Bu sonbahar detoks yapın!

Detoks deyince aklımıza ilk gelen şey garip karışımlar içmek ve yemek yememek ama aslında kışa hazırlık için çok basit yollarla siz de detoks yapabilirsiniz.

Su için

Drink-Water

“Her gün bol su için!” artık klişeleşmiş bir cümle ancak çok önemli. Su içmeyi güne yayın ve özellikle öğün aralarında içmeye özen gösterin. Günde en az 8 bardak hedefleyin ama kafein alımınız çoksa (çok çay-kahve içiyorsanız) ya da spor yapıp terliyorsanız bu miktarı artırmanız gerekir. Su içmek toksinleri atmaya, kilo vermeye, sindirime ve baş ağrılarını önlemeye yardımcı olur.

Sabahları limonlu su için

lemon-water

Her sabah güne bir bardak ılık suya limon damlatıp içerek başlayın. Limon vücutta alkalin işlevi görür ve karaciğeri arındırır. Aynı zamanda vücudunuz suyu daha iyi kullanabilir.

Hindistan cevizi yağıyla beslenin

 

Coconut-Oil (1)

Her gün mutlaka bir yemek kaşığı saf hindistan cevizi yağı tüketmeye çalışın. Metabolizmanızı hızlandırır ve sindirim sisteminiz için faydalıdır. Yemeklere katabilir ya da kahvenize koyabilirsiniz.

Karanlıkta uyuyun

DT-Sleep-Mask-IU-serenity-health

Uykunun sağlımız için çok önemli olduğunu biliyoruz ama kaçımız gerçekten iyi bir uyku uyuyabiliyor? Tamamen karanlık bir odada uyumak, asıl önemli olan “arındırıcı” uykuyu almamız için gereklidir. Kalın perdeler ya da uyku gözlüğü kullanın. Vücudumuzun biyolojik saati her türlü ışık kaynağından etkilenmektedir.

Kuru fırçalama yöntemini deneyin

iStock_000019389741Large

Gündüzleri ve yatmadan önce kuru vücudunuzu bir banyo fırçasıyla ovalayın. Bu cildinizin ölü hücrelerden temizlenmesine, kan dolaşımının artmasına yarayacak ve problemli bölgelerin selülitten kurtulmasını sağlayacaktır. En iyi verimi almak için duştan önce yapın.