Sonbahar-Kış Makyajı

Sonbahar-Kış Makyajı

Sonbahar-Kış Makyajı Yeni Trendleri

Yaklaşan 2015 Sonbahar mevsimi ile birlikte yeni sezonun özellikleri keşfedilmeye başlandı. Kadınlar Dünyası olarak sizler için 2015-2016 makyaj trendlerine göz attık. Makyajınızla bu sezon herkesi büyüleyeceksiniz!

sonbahar ve kış makyajı püf noktaları

Açık Renk Fondotenler

Daha önceki yıllarda görünen bronz ten makyajı artık yerini bembeyaz tenlere bıraktı. Ten renginde bu sonbahar ve kış açık renkte parlayan bir cilt öne çıkıyor. Bu sebeple özellikle beyaz tenliler kendi ten renginde fondotenleri sıklıkla kullanabilir. Teninizin bir ton koyusu olan fondotenleri gölgelendirme için kullanabilirsiniz. Onun dışında porseleni andıran beyaz görüntünüzle fark yaratacaksınız.

Kalın Kaşlar

Bu sezonda da trend olan kalın kaş modası makyajda da kendini oldukça sık gösteriyor. Kaş fırçalarınızı ve kaç farlarınızı çantanızdan eksik etmeyin. Sonbahar-kış denilince akla dolgun kaşlar gelecek!

Parlayan Gözler

Göz makyajında ışıltılı farlara ihtiyacınız olacak. Göz makyajında bu yıl far uygulamaları farklı desenlerin hakimiyeti ile ön plana çıkıyor. Önceki sezonlarda uygulanan ombre gözler yerini ışıltı saçan farlara bırakmış gibi görünüyor.

Koyu Dudaklar

Biraz iddialı olmayı gerektiren koyu renkli rujlar sezonun hitleri arasında. Bordo, kırmızı, kahverengi alt tonlu rujları oldukça sık görebilirsiniz. Dudakların hakimiyeti ön planda!

Lipglosslar

Yaz aylarında daha çok tercih edilen lipglosslar artık kış sezonunda da görülüyor. Lipglossları bu sezonda sıkça göreceğiz. Nemlendirme özelliği olan lipglossları tercih ederseniz mevsim geçişinde olan dudak kurumalarını engellemiş olursunuz. Hem de daha seksi bir görünüm elde edebilirsiniz.

No Makeup

Yepyeni bir trend olarak ortaya çıkan “no makeup” yani makyaj yokmuş gibi makyaj uygulaması, 2015 – 2016 sonbahar kış sezonunda artan etkisi ile devam ediyor. Yeni bir trend olan bu makyaj tekniği adından sıkça söz ettireceğe benziyor.