Sivilceleriniz Yüzünüzün Hangi Bölgesinde Çıkıyor?

Sivilceleriniz Yüzünüzün Hangi Bölgesinde Çıkıyor?

Sivilce Yeriniz İpuçları Veriyor

Günlük yaşantımızın yoğunluğu sebebiyle strese bağlı sivilceler herkeste görülüyor. Stres dışında hormonal sıkıntılar da sivilceleri beraberinde getiriyor. Faka tek nedenlerini de bunlar olarak göstermek çok yanlış.

Yüzümüzün hangi bölgesinde sivilce çıktığını bilirsek sebeplerini de öğrenebiliriz. Bu da cildimize göre bir analiz yapmamızın imkanını sağlar.

Çene Bölgesinde Çıkan Sivilceler

Çene bölgesinde çıkan sivilceler, stresten kaynaklı olan sivilcelerdir. Diğer bir nedeni ise beslenme sorunları olabilir. Şeker ve karbonhidrat tüketimine bağlı olarak çenede kızarıklıklar ve sivilceler görülebilir. Tüm bunlardan kurtulmak için beslenmeye ve strese dikkat etmeli, günlük temizliğimizi ihmal etmemeliyiz.

sivilce

T Bölgesi Sivilceleri

Bu bölgedeki sivilcelerin nedeni, hava kirliliğidir. Sıcak ve nemli havalarda daha çok sivilce görülür. Soğuk havalarda da cilt kurumalarına bağlı olarak bu bölgede sivilce görülür. Kurtulmanın yolları ise düzenli cilt bakımı uygulamaktır.

t-bölgesi

Saç Dipleri ve Alın Bölgesindeki Sivilceler

Günlük hayatta terlediğinde ve spor yaptığınızda elinizle terinizi silmeyin. Çünkü bu yöntem bakteri oluşumunu arttıracaktır. Havluyla da teninizi ovmayarak yavaşça silin. Havlunuz temiz değilse bakteri sebebiyle sivilce üretimi artacaktır. Bu kıstaslara dikkat ederek sporunuzu aksatmadan, hijyenik koşullarda yapabilirsiniz.

Acne facial care teenager woman squeezing pimple on white