Sıcacık Bir Çay İçin Vaktiniz Var Mı?

Sıcacık Bir Çay İçin Vaktiniz Var Mı?

“Cha’ya Galata”ya Hayran Olmamak İmkânsız!

Galata’ya yolunuz düşerse şayet, oralarda şirin mi şirin bir butik çay evi göreceksiniz; Cha’ya Galata… 

O kadar tatlı bir butik kafe ki kendisi, girer girmez hayran kalıyorsunuz. Eğer mekân boş ise, gözünüze kestirdiğiniz o güzel masalarından birinde oturup, sipariş vermeden önce şöyle bir etrafı süzün. Vintage dekorasyonuna sizde benim gibi hayran kalacaksınız. Her köşesi antika eşyalarla dolu, Retro bir havası var.

butik çay eviGüler yüzlü bir arkadaş hemen yanınıza gelerek size bir menü verecektir. İlk kez gidiyorsanız menüyü görünce şaşıracaksınız. Öyle çeşitli çayları var ki, hangisini seçsem diye düşünmekle epey vakit geçirebilirsiniz. Ben kırmızı çay çeşitlerinden, zencefilli, portakallı bir çay denemiştim. Beyaz çaylarından kavunlu olanını ise çok metheden var. Tekrar gittiğim zaman kesinlikle onu da deneyeceğim.

mekan2Size tavsiyem çaylarınızı demlikte tercih etmenizdir. Hemen fotoğraflamak isteyeceğiniz güzel bir sunumla karşı karşıya kalacaksınız. Çok şeker çaydanlıkları var ve rengârenkler.

çayDuyumlarımıza göre mekanın sahibi hanım efendi İTÜ Kimya Mühendisliği mezunuymuş. Kendi bölümüyle alakalı bir şey yapamayacağını anladığında, aşçılık kursuna kayıt olarak bambaşka bir sektöre adım atmış. Sonrasında bu şirin butik çay evini açmaya karar vermiş ki bizce harika yapmış.

IMG_5319Bu arada unutmadan yazayım, çaylarının yanına mutlaka yaptıkları kurabiyelerden ya da keklerden de sipariş edin. O kadar lezzetliler ki, tadı damağınızda kalabilir.

çayBir kişilik demlikten 3 bardak çay çıkıyor, bunu da dile getirelim. Çayların içinde yalnızca Türk çayı cam bardakta geliyor. Diğerleri fotoğraflarda gördüğünüz şekilde servis ediliyor.

Eğer ki sessiz, sakin ve ev sıcaklığında bir yer arıyorsanız Cha’ya Galata tam size göre.

afiyet olsun!