Salatalığın Cilde Mucizevi Faydaları…

Salatalığın Cilde Mucizevi Faydaları…

Salatalığın Cilde Faydaları

Cilt bakımında doğallar yollar denemek istiyorsanız işte size basit bir ipucu: Salatalık.

Salatalığın faydaları anlatmakla bitmez. Ter bezlerini çalıştırıcı, kanı temizleyici özellikleri sayesinde salatalık cilt güzelliği için bir vazgeçilmezdir. Her gün düzenli salatalık yediğinizde bile cildinizde kısa sürede gözle görülür bir düzelme olduğunu fark edersiniz.

Salatalık, kozmetik sektöründe de önemli rol oynar.  Birçok cilt kreminde ham madde olarak kullanıldığını görebilirsiniz.

Salatalığı dilimleyerek, rendeleyerek ya da suyunu sıkarak kullanmanız mümkün.

  • Cildi yumuşattığı ve nemlendirdiği için doğal nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.
  • Dilimleyerek gözaltlarınıza bir süre koyduğunuzda yorgun gözaltı görünümünden ve şişliklerden kurtulduğunuzu göreceksiniz. Ayrıca gözaltı makyajı öncesinde salatalık ile gözaltlarınızı dinlendirirseniz daha iyi bir sonuç alacaksınız.
  • Cildinizdeki kırışıklardan, sivilce ve lekelerden kurtulmak istiyorsanız salatalığı rendeleyerek yüzünüze yedirebilir ya da suyunu sıkıp pamuk yardımıyla yüzünüzde gezdirebilirsiniz.
  • Salatalığı soğuk süte doğrayıp cildinize sürdüğünüzde düzenli kullanım sonrası çillere iyi geldiğini göreceksiniz. Salatalık cildin rengini açar ve beyaz bir görünüm verir.
  • Yarım limonun suyu ve yarım çorba kaşığı salatalık suyunu 2 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırıp yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu karışımı haftada üç kez yapabilirsiniz. Düzenli kullanıldığında cilt lekeleri için olumlu sonuçlar alacaksınız.
  • Salatalığı dilimleyip cildinizin üzerinde de kullanabilirsiniz. Salatalık ciltteki sarkmalara iyi geldiğinden sonrasında daha diri ve sıkı bir cilt görünümüne sahip olursunuz.