Sağlıklı dişler için öneriler

Sağlıklı dişler için öneriler
loading...

Sağlıklı dişler için ağız çalkalama suyu kullanmak

Ağzımızda her ne kadar göremesek de mikroorganizmaların yaşadığını biliyoruz. Diş plakları ve bakteri plakları olarak bilinen bu mikrop grubu, dişlerin sert dokusu üzerinde koloni oluştururken, gayet sık rastlanan hastalıkların sorumlusu olarak biliniyor. Bu hastalıklarda genel olarak çürükler ve diş eti hastalıkları olarak tanımlanıyor.

Dr. Oktay Dülger, diş eti hastalıklarının önemine değinirken, diş çürüklerinin de önlenebilir olduğunu belirtmiştir. Basit bir olay ile bazı girişimler bu hastalıklardan uzak durmanın gayet kolay olabileceğini belirtiyor.

Diş fırçalama

  • Aslında basit olarak görülen diş fırçalama, ağız hijyenini sağlamakta her zaman ön plandadır.
  • Tabi ki diş fırçalama işlemi, bakteri plaklarını diş ve diş aralarından uzak tutmak için uygulanmaktadır.
  • Diş plaklarından kurtulabilmek bu fırçalar ile mümkün olurken, ağız bakım suları da diş fırçasının ulaşamadığı yerlere etki ederek, etkili içeriği ile plak ve tartar oluşumunu engellemekte yardımcı olduğu biliniyor.
  • Diş eti hastalıkları iki dişin birleştiği noktalarda oluşan bakterilerden kaynaklı olduğu söylenirken, diş fırçası, diş ipi ve bunların ulaşmayacağı yerlerde de ağız bakım suları kullanılarak, olası hastalıklardan uzak durmak kolay olabilecektir.
  • Tabi ki ağız bakım ve temizlik sularını dişlerinizi fırçaladıktan sonra kullanmak daha faydalı sonuçları sizlere sunabilecektir.

Sabah ve akşam

  • Ağız suları ancak düzenli kullanımda faydasını sunabildiği söyleniyor.
  • Sabah ve akşam olmak üzere uygulanırsa eğer, mikroorganizmaların azalmasında ve sağlıklı bir ağıza sahip olabilmekte yardımcı oluyor.

 

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ